Ужгородка

Новини Закарпаття

Сутінки аферистів

 Достоту як українська бронетехніка з хрестами на бортах поставила хрест на міфі про “другу армію світу”.

Перший із них — кумир 90-х Френсіс Фукуяма. Він і політичний економіст, і історик, і футуролог, і борець з корупцією. На його лекції про цю муйню у Львові в 2015 році квитки по 1000 доларів продавали.

Візитівка: книга “Кінець історії та остання людина», що вийшла друком у 1992-му, де він стверджував, що успіх та поширення західних ліберальних демократій та ринкової моделі капіталізму сигналізує кінцеву точку соціально-політичної еволюції людства та перемогу цієї форми врядування. Перед Революцією Гідності приїздив до Києва понити про “провал демократичних перетворень” в Україні.

Революції, ясний перець, не передбачив, як і російської агресії. Тепер набрався нахабства навіть контрнаступи коментувати.

Другий — кумир 2010-х Юваль Ной Харарі. Він і філософ, і військовий історик, і popular science author.

Він, зокрема, писав: “Всесвітня імперія твориться в нас на очах, і керувати нею буде не окрема держава чи етнічна група — цей новий світ стане підвладним багатонаціональний еліті, і склеювати його будуть спільна культура та інтереси”.

Яка культура? Ну, та сама, де паради різні проводять.

Далі — типова лівацька пурга, що або нове і світле космополітичне майбутнє без Націй та держав, або маленькі забиті громади темних рагулів. Третього не дано.

Тому що от скоро правильні вчені  винайдуть безсмертя, а ідеологія, мораль і цінності то все вигадки, бо людина не відрізняється від тварюки і так далі.

При цьому — жодного успішного реального прогнозу, як і в Фукуями. Зате — мільйонні тиражі, ореол інтелектуальних лідерів, месіанська зверхність і халдейська нехіть до фактів.

Нечисленна українська читацька аудиторія, якій не вперше скуштувати крейди замість аспірину та сприйняти хутро замарстинівського кролика за шиншилу, рахманно й сумирно поїдала цей квазіінтелектуальний комбікорм.

Завдяки амбасадорам цього дурисвітства, що за канонами марксиста Ґрамші захопили університетські кафедри та медійні майданчики, і слова всупереч “корифеям” казати ніхто не зміг.

Але реальність така, що динаміка світу близького майбутнього  зараз визначається в Україні  результатом триваючої Третьої світової війни, яку і Фукуяма, і Харарі проспали.

І визначають її прості українські піхотинці, танкісти, артилеристи, зенітники, льотчики, логісти, медики, водії та кухарі.

Юрій Михальчишин

Джерело

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору