Ужгородка

Новини Закарпаття

“Зернова ініціатива”: з портів Великої Одеси вийшло ще п’ять суден з 221 тис. тонн агропродукції (фото)

Наразі в портах Великої Одеси під обробкою 29 суден. На них завантажують більш як 1 млн тонн української агропродукції

У межах “зернової ініціативи” за дві доби з портів Великої Одеси вийшло 5 суден з 221 тис. тонн агропродукції для Африки та Азії. Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Серед них балкер SEA BRIDLE з 25 тис. тонн агропродукції для Лівії. З початку роботи зернового коридору порти відправили 12 суден з 305 тис. тонн українського зерна до цієї африканської країни.

Наразі в портах Великої Одеси під обробкою 29 суден. На них завантажують більш як 1 млн тонн української агропродукції.

По “зерновому коридору” рухається 2 судна під завантаження 89 тис. тонн агропродукції.

У Босфорі своєї черги на інспекцію JCC очікує 92 судна. Минулої доби 7 суден отримали погодження для подальшого руху після інспекції. Нагадаємо, що для безперервного руху зерновим коридором має відбуватися мінімум 12 інспекцій на добу.

З 1 серпня з портів Великої Одеси вийшло 574 судна, які експортували 14,6 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

ДОВІДКА. 22 липня 2022 року у Стамбулі за пропозицією Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Турецької Республіки підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”. Саме це стало поштовхом до активізації зернового експорту в Україні.

Нагадаємо,  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф Володимира Путіна на “зернову угоду”.

Наслідки для бідних країн можуть стати тяжкими не через відсутність зерна на ринку, а через високі ціни на нього. Зерно може бути фізично, але воно буде дуже дорогим.

Німеччина та Франція через Всесвітню продовольчу програму ООН (WFP) підтримують транспортування та розподіл 50 тис. тонн пшениці з України для бідних людей на Африканському Розі.

Країни Євросоюзу зацікавлені у розширенні зернової угоди, експорту та імпорту повної номенклатури сільськогосподарської продукції.

“Зернова ініціатива” вже дозволила збільшити обсяги вивезення продовольства з України під час війни майже у п`ять разів. У вересні українські аграрії експортували всіма видами транспорту 6,9 млн тонн продовольства. Це рекордний показник від початку повномасштабного вторгнення Росії. У порівнянні з серпнем обсяги залізничних і морських перевезень агропродукції зросли на 41%.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору