Ужгородка

Новини Закарпаття

Німеччина проінвестує румунську фабрику, де виробляють боєприпаси, якими користується Україна

Як пише The Wall Street Journal, за даними співробітників розвідки, ЗСУ випускають близько 6000 артилерійських снарядів на день. Зазначається, що в України закінчуються зенітні ракети внаслідок атак рф з повітря.

За даними британського аналітичного центру Royal United Services Institute, у розпал бойових дій на на сході України Росія за два дні використала більше боєприпасів, ніж увесь запас британських військових.

Колишній високопосадовець Міністерства оборони Німеччини Ніко Ланге заявив, що жодна країна НАТО, окрім США, не має ані достатнього запасу зброї для ведення великої артилерійської війни, ані промислового потенціалу для створення таких резервів. 

Поточна нестача снарядів і ракет значною мірою пояснюється зміною військових доктрин союзників по НАТО за останні десятиліття: замість планування наземних битв у стилі Другої світової війни вони зосередилися на цілеспрямованій, асиметричній війні проти недосвідчених супротивників, зауважує Мортен Брандцеґ , виконавчий директор Nammo AS, одного з найбільших у світі виробників зброї.

Автор статті пише, що Україна використовує до 40 000 артилерійських снарядів натовського калібру 155 мм щомісяця, тоді як загальне річне виробництво таких снарядів у Європі становить близько 300 000.

Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив в інтерв’ю британським ЗМІ, що додаткові 500-600 мільйонів фунтів стерлінгів, що приблизно еквівалентно 604-725 мільйонам доларів, додали до британського бюджету для початку поповнення запасів боєприпасів.

Президент Франції Еммануель Макрон раніше заявив, що війна означає, що Франції необхідно збільшити свій військовий потенціал і швидкість виробництва.

У своїй недавній промові канцлер Німеччини Олаф Шольц сказав, що “вони ухвалювали неправильні рішення протягом останніх десятиліть, коли мова йде про постачання боєприпасів”.

Зараз у Німеччини не вистачить боєприпасів на більш ніж два тижні у разі російської атаки, заявили німецькі посадовці. Це не відповідає вимогам НАТО – члени Альянсу повинні мати достатньо боєприпасів щонайменше для 30 днів бою.

Це пояснюється тим, що, попри те, що Німеччина є одним із п’яти найбільших експортерів зброї у світі, вона не має масштабної збройової промисловості, сказав керівник апарату німецького канцлера Вольфганг Шмідт.

Однією з перешкод для швидкого переозброєння є нещодавнє законодавство Європейського Союзу, яке оголосило виробництво зброї нестабільним, відрізавши його від деякого приватного фінансування, сказав Ганс Крістоф Ацподієн, голова асоціації оборонної промисловості Німеччини.

Докладаються певні зусилля для розширення виробництва в Європі. За словами посадовців Німеччини та Румунії, Німеччина співфінансуватиме реконструкцію та розширення заводу радянських часів у Румунії для виробництва як стандартних снарядів НАТО, так і сумісних із зброєю радянських стандартів, яку використовує Україна. 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору