Ужгородка

Новини Закарпаття

На Харківщині підрядник взяв у конкурента техніку на ремонт дороги за 12 мільйонів

ТОВ «Енерготепло» для ремонту дороги в Харківської області вартістю 11, 77 млн грн. використовує більш дешевшу техніку, ніж яку підприємство вказало у технічній документації.

Про це пише «Харківський антикорупційний центр».

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА 14 червня 2018 року за результатами тендеру уклав угоду з «Енерготепло» щодо ремонту дороги вартістю 11,77 млн. грн. Мова йде про дорогу місцевого значення С211301 Малі Феськи – Феськи.

За підсумками тендеру до «Прозорро» не були завантажені всі додатки, зокрема, локальні кошториси. Але замовник вказав, що потрібне облаштування 12,20 тис кв м верхнього шару покриття товщиною 5 см із гарячої асфальтобетонної суміші асфальтоукладальником Vоgele super 2100, при ширині укладання 3 м.

19 червня в мережі Facebook було викладено фотозвіт про проведення ремонтних робіт на дорозі Малі Феськи – Феськи. На одній зі світлин під цією публікацію зображений працюючий асфальтоукладач. Це машина польського виробництва РБА-7500, а не вказаний в техумовах Vоgele super 2100.

Узгоджений на тендері Vоgele super 2100 коштує в шість разів дорожче, ніж стара польська машина. Середня ціна оренди асфальтоукладальника Vоgele становить 1500 грн./год, а ось подібної польської машин – не більше 650 грн/год.

З технічної документації тендеру відомо, що асфальтоукладач планували використовувати 162 години. Розрахунки показують, що переплата з використанням менш якісної техніки може скласти біля 130 тис грн., а також може вплинути на якість робіт.

У Департаменті капбудівництва ОДА повідомили, що вважають польський укладач еквівалентом Vоgele super 2100, тому його використання не суперечить техдокументації.

За даними «ХАЦ», власником укладача з держномером Т1300ХА виявилося ТОВ «Тайга» – єдиний конкурент «Енерготепло» на відкритих торгах щодо ремонту цієї дороги. Засновниками фірми є Олександр Шаповал, Олександр Боєв, Микола Корнєв і Володимир Дахно.

«Тайга» та «Енерготепло» часто приходять вдвох на одні й ті самі торги, й перемагає саме остання фірма. Всього «Енерготепло» виграв у «Тайга» тендерів на суму 45 млн грн.

«Енерготепло» записане на Оксану Шатохіну – дружину депутата Харківської облради Євгена Шатохіна. Раніше фірма була оформлена на самого депутата. В коментарі Шатохін сказав, що не має відношення до рідної фірми і не ознайомлений з її діяльністю, а сам він працює начальником управління Державної служби України з безпеки на транспорті у Харківській області.

Аналіз закупівель Департаменту капбудівництва Харківської ОДА за 2018 рік показав, що економія на його тендерах складає лише 0,51%. При тому, що процент економії по структурам самої ОДА складає 3,4%., а Харківської міськради – 2,6 %, по всій харківській області – 3,2%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору