Ужгородка

Новини Закарпаття

Командування окупантів заохочує зґвалтування на захоплених територіях – NYT

Російські командири знали про факти зґвалтування українських жінок на окупованих територіях з боку своїх солдатів або навіть заохочували їх чинити сексуальне насильство.

Про це пише The New York Times із посиланням на прокурора з ведення справ сексуального насильства Офісу генерального прокурора Ірину Діденко.

Вона зазначила, що простежується модель поведінки російських солдатів: «Прибувають сухопутні війська, і на другий-третій день розпочинаються зґвалтування».

Британський юрист Вейн Джордаш, який консультує Офіс генпрокурора, підтвердив ознаки мовчазної згоди з боку командирів у 30 розглянутих ним справах.

Свідки також повідомили, що командири наказували ґвалтувати або давали вказівки, які натякали на це, наприклад, казали солдатам «трохи розслабитися».

В одному з випадків, про який розповіла Діденко, командир дозволив солдатам увійти до житлового будинку. Було чути, як солдат казав: «Ми її [одну з жінок у будинку] побʼємо, а цю [іншу жінку] зґвалтуємо».

В іншому випадку, що описала Діденко, вісім російських військових зґвалтували та напали на чоловіка, якого зупинили на блокпосту.

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору