Ужгородка

Новини Закарпаття

Половина українців, які працюють у Польщі, хочуть повернутися додому після війни

Після 24 лютого у Польщі прихисток знайшли українські біженці, відповідно і кількість працівників у країні зросла, пише vpolshchi.pl.

У певних галузях українські працівники рятують ситуацію на ринку праці, а в багатьох сферах у Польщі ще відчувається нестача працівників. 

Дослідження OTTO Work Force “Як українці оцінюють роботу та перебування в Польщі у 2022 році?” мало на меті запитати респондентів, серед іншого, про їхні плани на найближчі місяці. Дослідження показало дані, які свідчать про те, що половина тимчасових працівників з України у Польщі планує повернутися додому, в Україну, після закінчення війни. Водночас кожен четвертий опитаний працівник не має планів повертатися.

  • 43% українських працівників відповіли, що хочуть почекати в Польщі і подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні надалі.
  • Водночас 38% планує почати вивчати польську мову.
  • А 21% опитаних українських працівників у Польщі сказали, що хочуть знайти самостійну квартиру.
  • Водночас кожен п’ятий працівник, який взяв участь у дослідженні, планує привезти до Польщі найближчу родину.
  • 5% респондентів зізналися, що хочуть записати своїх дітей до польської школи чи дитсадка.
  • Половина опитаних працівників говорять, що планують повертатися в Україну, коли закінчиться війна.
  • 26% респондентів ще не визначилися з приводу того, чи повернуться в Україну з Польщі після війни.
  • Водночас 25% опитаних зазначають, що не планують повертатися з Польщі в Україну.
  • 44% респондентів зазначили, що не розглядають можливість виїзду з Польщі в іншу країну, окрім України.
  • З іншого боку, кожен п’ятий респондент розглядає можливість виїзду на Захід, переважна більшість з яких вказали Німеччину.

“Після закінчення війни багато з них неодмінно повернуться і долучаться до відбудови країни. Проте чим довше триватиме війна, тим важче біженцям буде повернутися в Україну та покинути вже налагоджене життя в Польщі. Пам’ятаймо, що процес відбудови України буде складним, і багатьом її громадянам просто не буде до чого повертатися”, – оцінив керуючий директор OTTO Work Force Central Europe Томаш Дудек.

У 2020-21 роках основною причиною працевлаштування українських громадян у Польщі були вищі заробітки. Проте у 2022 році вказали безпеку (45%), потім заробіток (37%) і бажання забезпечити сім’ї краще життя (29%).

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору