Ужгородка

Новини Закарпаття

На Різдво ПЦУ проведе богослужіння в Успенському соборі Лаври

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

4 січня стало відомо, що у суботу, 7 січня, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній звершить богослужіння з нагоди Різдва Христового в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Проте, інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП) оприлюднив відео з зустрічі виконувача обов’язків директора заповідника Олександра Рудика з представниками Лаври 5 січня. На відео Рудик заявляє, що йому не відомо про проведення 7 січня Православною церквою України богослужіння в Успенському соборі.

“Чи є це достовірна інформація, я не знаю. Це треба запитувати у тих, хто писав це оголошення. Ні офіційного звернення, ні неофіційного звернення від Православної церкви України я не отримував. Ніяких розпоряджень з приводу цього я теж не отримував”, — сказав Олександр Рудик.

Пізніше стало відомо, що у другій половині дня 5 січня до нього все ж надійшло звернення від Управління Київської Митрополії ПЦУ.

“Розглянувши звернення та враховуючи дозвіл МКІП, Заповідником було надано дозвіл на проведення богослужінь 7 січня 2023 року в Успенському соборі та укладено відповідну угоду”, – повідомили в Мінкульті. 

В УПЦ МП, своєю чергою, заявили, що предстоятель ПЦУ Епіфаній не має дозволу на проведення богослужіння у Києво-Печерській Лаврі 7 січня — його намір назвали “спробою силового захоплення Успенського собору”.

Нагадаємо, 5 січня відбулося завершальне засідання комісії з приймання передачі Успенського Собору та Трапезної церкви до державної установи.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору