Ужгородка

Новини Закарпаття

У Фінляндії висловили готовність передати Україні танки Leopard 2

Про це пише MTV Uutis.

“Якщо Європа почне давати танки Україні хоч на дюйм більше, Фінляндія повинна бути залучена. Звичайно, з нашим невеликим внеском, тому що наша власна обороноздатність завжди є пріоритетом для нас як прикордонної країни з Росією”, – зазначив Гяккінен.

Він висловив переконання, що багато європейських країн мають більше можливостей щодо забезпечення бронетехнікою, ніж Фінляндія.

Водночас у Польщі заявили, що очікують на створення широкої коаліції країн для передачі сучасного важкого озброєння Україні. Варшава не має наміру самостійно передавати чергові танки Києву. Про це під час спільної пресконференції з міністром національної оборони Польщі Маріушем Блащаком заявив 7 січня глава польського уряду Матеуш Моравецький, передає “Укрінформ”.

Як зазначив прем’єр-міністр Польщі, разом з президентом країни Анджеєм Дудою він залучений до переговорів щодо “створення широкої коаліції держав, які мали б передавати Україні важке сучасне озброєння”.

“На цей момент я можу сказати лише це. Президент також до цього залучений, переговори тривають. Я говорив про це з канцлером ФРН Шольцем кілька тижнів тому у Брюсселі. Думаю, що в найближчі декілька днів ми знатимемо трохи більше у цій справі”, – підкреслив голова Ради міністрів Польщі.

Він додав, що Польща самостійно не має наміру передавати свої чергові танки в Україну.

“Без ширшої коаліції ми не маємо намірів передавати цих танків”, – наголосив Моравецький.

Додамо, що раніше видання The Wall Street Journal із посиланням на представників польської влади повідомило, що Польща розглядає можливість поставити в Україну власні танки Leopard німецького виробництва – після того, як отримає заміну їм із Південної Кореї та США.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору