Ужгородка

Новини Закарпаття

Президентка Словаччини дозволила сімом громадянам країни долучитися до ЗСУ

Про це виданню Pravda розповів речник президентки Словаччини Зузани Чапутової Мартін Стрижинець.

“Станом на понеділок, 9 січня, президентка видала загалом 26 рішень, з яких сім – про дозвіл на службу в іноземних військах і 19 – про відмову”, – сказав він. 

У Словаччині законодавство забороняє громадянам служити в іноземних збройних силах. За це можна отримати до 10 років в’язниці. 

Проте, покарання можна уникнути, якщо отримати для участі у війні за кордоном дозвіл президента своєї країни. Без дозволу можна служити лише в армії країни НАТО або за наявності другого громадянства цієї країни.

Крім того, президентка Словаччини Зузана Чапутова чітко не висловлювала ані підтримки, ані небажання надавати дозволи на службу в Збройних Силах України, лише вказувала на складність цього процесу.

“Адміністративний процес розгляду такої заяви є багатоетапним, надзвичайно складним і тривалим. Наше законодавство побудоване таким чином, щоб не сприяти службі в іноземних арміях чи іноземних легіонах, і не дозволяє видавати такий дозвіл у найкоротші терміни. Щоб це стало можливим, уряд і парламент повинні були б змінити законодавство”, – пояснював ще навесні 2022 року її речник Стрижинець.

Нагадаємо, Словаччина планує передати Україні винищувачі МіГ-29. Це питання обговорюється з партнерами НАТО.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору