Ужгородка

Новини Закарпаття

Наразі Україна не має технічних засобів для збиття ракет Х-22

Зі слів речника командування повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для збиття такого типу ракет Україні необхідні Patriot Pac 3 або SAMP/T. Тому питання залишається за міжнародними партнерами, передає “Суспільне”. 

“Є декілька способів запуску цих ракет. Власне тому ми і не можемо на сьогоднішній день збивати ці ракети засобами, які у нас є, бо ціль фактично як балістика, і нам потрібні такі засоби, які нам, сподіваюсь, дадуть найближчим часом наші західні партнери. Це Patriot Pac 3, а також, імовірно, є заяви про передачу Україні в майбутньому комплексів SAMP/T, Італія та Франція їх має на озброєнні, таким чином ми зможемо посилитися. Єдине, що, зрозуміло, навряд чи їх буде достатньо, щоб покрити велику територію країни, захистити міста, всі об’єкти критичної інфраструктури, але будемо сподіватися, що поставок буде більше, наскільки спроможностей буде допомагати нашим союзникам”, — додав він.

Юрій Ігнат зазначив, що раніше Україна також мала на своєму озброєнні Х-22, але частину цих ракет передали рф як “компенсацію” за борги за газ.

“Ми передавали росіянам борги за газ. Літаки Ту-22М3 також, як і ракети разом з ними, також їх утилізували, різали на металолом, частину віддали, частину порізали. Доля тих ракет така, що вони власне повертаються в Україну. Це теж стало таким мемом на російських пабліках, що “мы вам возвращаем”. От власне все, що треба знати про кровожерливість росіян, про їхні “братські” стосунки з нами і т. д. Ці ракети у них, на жаль, є, і ці ракети вони застосовують з початку війни проти України з 24 лютого”, – зазначив речник Командування повітряних сил.

Ігнат додав, що росіяни застосовують Х-22 з самого початку війни проти України. Понад 210 ракет цього типу запущено по нашій території з 24 лютого. Жодної ракети не було знищено.

Нагадаємо, кількість загиблих внаслідок ракетного удару в Дніпрі зросла до 35. 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору