Ужгородка

Новини Закарпаття

США вважають, що китайські компанії продавали рф бронежилети та каски для війни в Україні – CNN

Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела, знайомі з даними американської та європейської розвідки. 

За даними джерел, серед проданого обладнання є бронежилети та каски, проте відсутня потужна військова допомога, про яку просила росія.

За словами одного з американських чиновників, передача обладнання “викликає занепокоєння”, однак на даному етапі Вашингтону не відомо, чи знає про ці постачання центральний уряд у Пекіні. 

“Хоча державні підприємства домінують в економіці Китаю, не всі вони підлягають постійному нагляду”, – зазначає видання.

Деякі офіційні особи США вважають, що китайський уряд знає про передачу обладнання і повинен вжити заходів, щоб зупинити це.

Як зазначається, держсекретар США Ентоні Блінкен поїде до Китаю найближчими тижнями, і, як очікується, передача обладнання стане темою для обговорення.

Якщо адміністрація Байдена дійде висновку, що центральний уряд КНР навмисно надає допомогу росії у вторгненні в Україну – або свідомо допускає таку допомогу, адміністрація повинна буде вирішити, наскільки жорстко реагувати. 

США вважають, що на початку війни Китай мав намір продати летальну зброю росії для використання в Україні. Але відтоді Китай значно скоротив свої плани, і адміністрація Байдена вважає це перемогою.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору