Ужгородка

Новини Закарпаття

Ціни на яйця в Японії зростуть після рекордної вибраковки близько 10 млн птахів 

Постачання курячих яєць зменшиться через недавній спалах, тож, відповідно ринкова ціна зросте

Японія вибракувала трохи менш як 10 млн птахів, оскільки вона протистоїть масовому спалаху пташиного грипу, який загрожує ще більше обтяжити постачання птиці та підвищити ціни на яйця, передає Edition.cnn.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Міністерство сільського господарства заявило, що цього сезону було вбито 9,98 млн тварин, перевищивши попередній рекорд у 9,87 млн, забитих у 2020 фінансовому році під час попередньої кризи пташиного грипу.

Минулий відбір включав переважно курей, а також невелику кількість качок і страусів, зазначив представник міністерства CNN.

Національна федерація асоціацій сільськогосподарських кооперативів, відома як Zen-Noh, оприлюднила більший результат, заявивши, що приблизно 10,9 млн птахів було вбито станом на вечір вівторка.

Очікується, що постачання курячих яєць зменшиться через недавній спалах, тож, відповідно ринкова ціна зросте.

Нагадаємо, компанія “Овостар Юніон”, виробник яєчних продуктів, першою в Україні представила продукцію у категорії Ready-to-Cook – яйце варене очищене.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору