Ужгородка

Новини Закарпаття

Півмільярда на закарпатську трасу взяв менеджер компанії «Strabag», яка не хоче платити дивіденди Дерипасці

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 19 червня за результатами тендеру замовила ТОВ «ШБУ-77» поточний середній ремонт автодороги державного значення М-23 Берегове – Виноградів – Велика Копаня за 642,78 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року трасу відремонтують на ділянках км 21+400 – км 35+335 і км 37+426 – км 49+700 загальною довжиною 26 км. Субпідрядником з обсягом робіт 10% від загальної вартості договору буде ТОВ «Баусат», асфальтобетон постачатиме ТОВ «Закарпаття Асфальт», а бітумну емульсію – ТОВ «Бітунова Україна».

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк на будівлі та споруди експлуатаційної та автотранспортної служб становить 12 років, земляне полотно – 10 років, основу дорожнього покриття, мости і цементобетонне покриття – 8 років, водопропускні труби і регуляційні споруди – 6 років, огородження і розмітку полімерною стрічкою – 5 років, асфальтобетонне покриття і розмітку пластиком – 3 роки, знаки і напрямні стовпчики – 2 роки, інші послуги з поточного ремонту – рік, розмітку фарбою – півроку. На заробітну плату піде 8,10 млн грн., тобто 1,3% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 0,2% – 1,24 млн грн. Сума угоди на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 644,17 млн грн.

Фірма «ШБУ-77» створена у червні 2017 року в Броварах Київської області. Засновником є Андрій Білоус із смт. Велика Димерка, а директором – Дмитро Соловйов.

Білоус керує фірмою «Бітунова Україна» австрійської компанії «Бау Холдінг Бетайлігунс АГ» («Bau Holding Beteiligungs AG») і москвички Таміли Свірідової. Також він значиться підписантом ТОВ «САТ Україна» австрійської фірми «Штрабаг СЕ» («Strabag SE»).

Австрійська «Strabag SE» є головною компанією однойменного концерну, куди входить «Bau Holding Beteiligungs AG». Чверть акцій «Strabag SE» належить кіпрській фірмі «Rasperia Trading Ltd» із групи «Базовий Елемент» російського олігарха Олега Дерипаски.

Нагадаємо, у квітні Дерипаска і частина його бізнесу потрапили під санкції США. Днями «Strabag» на річних зборах акціонерів відмовилась виплачувати дивіденди Дерипасці, щоб не зіткнутися з вторинними санкціями. Натомість іншим акціонерам виплатять по 1,3 євро за акцію. «Rasperia Trading Ltd» має 25,9% із загальної кількості у 110 млн акцій, тобто їй могли б виплатити близько 37 млн євро. Офшор отримає ці кошти, лише якщо Дерипаска зменшить свою долю в ньому до менше ніж 50% до 28 червня 2021 року.

Білоус володіє «Закарпаття Асфальт» із Мартою Горошко, Михайлом Королем і Ларисою Мєдвєдєвою, ТОВ «Синергія Оіл» сам і ТОВ «Північ Асфальт» з Ігорем Залозним.

Усього «ШБУ-77» із 2017 року виграла тендерів на 1,27 млрд грн., «САТ Україна» з 2013 року – на 1,47 млрд грн., а «Бітунова Україна» з 2008 року – на 390,67 млн грн.

Днями міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що провів переговори з концерном «Strabag», який планує найближчим часом вийти на український ринок.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Шляхо-будівельне управління № 14», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Директором суперника є Олександр Харчук, екс-депутат Чернігівської облради від Партії регіонів, який раніше був співвласником. Засновниками є Костянтин Будьонний та його ж ТОВ «Кабельний телевізійний центр м. Чернігова» на чолі з Тетяною Нагорною.

Колись Будьонний був партнером мера Чернігова Владислава Атрошенка («Блок Петра Порошенка») по ТОВ «Ріел Ко.». Нині частку Будьонного там має Микола Лакішек.

Підписантом «ШБУ №14» є вищезгадана Тетяна Нагорна – екс-директор ДочП «Тех-Сервіс» (припиняється) ТОВ «Телеорганізація «Ніса» Владислава Атрошенка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору