Ужгородка

Новини Закарпаття

Уряд наказав розглянути питання про позбавлення Бойка звання Герой України

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Шмигаль зазначив, що міжвідомча робоча група, серед якої представники Уряду, НАЗК, СБУ, НАБУ, ГПУ та інших органів, дійшла висновку, що через колізію чинного законодавства деяких діячів станом на сьогодні не можливо позбавити вищих державних нагород.

“Тому ще в грудні я доручив Мін’юсту і Першій віцепрем’єрці напрацювати зміни до законодавства. Це доручення виконано, і сьогодні Уряд схвалив відповідний проєкт закону. Він передбачає, що накладення санкцій на особу дає підстави для позбавлення її державних нагород”, – підсумував він. 

Тож Кабінет міністрів дав доручення робочій групі повторно розглянути питання щодо позбавлення звання Герой України Юрія Бойка – народного депутата та колишнього співголови забороненої опзж.

Нагадаємо, на сайті Президента України петиція щодо позбавлення нардепа Юрія Бойка звання Героя України набрала понад 25 тис. голосів.

У грудні 2022 року президент Володимир Зеленський відповів на петицію щодо позбавлення Бойка звання Герой України та переадресував питання до глави уряду.

У відповіді Зеленського зазначалося, що законодавство передбачає два механізми позбавлення державної нагороди України: у разі засудження за тяжкий злочин або в разі введення санкцій проти людини. Тож президент звернувся до прем’єр-міністра з проханням проаналізувати наявність підстав для введення санкцій проти Бойка.

У січні Офіс президента у відповідь на запит руху “Чесно” повідомив, що Шмигаль не знайшов достатніх підстав для застосування персональних санкцій щодо Бойка.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору