Ужгородка

Новини Закарпаття

7 років тюрми отримав священник упц мп, який агітував за приєднання Донеччини до рф

Як повідомили у Службі безпеки України, під час тимчасової окупації району він публічно виправдовував збройну агресію рф і закликав місцевих жителів підтримати рф.

Крім того, священник агітував парафіян взяти участь у псевдореферендумі та “проголосувати” за “приєднання” регіону до росії. Також пропонував людям “обрати” нового “голову” селища Ярова, який мав діяти у складі місцевої окупаційної адміністрації.

Свою підривну діяльність зловмисник погоджував з представниками командування військових угруповань рф. Колаборанта затримали під час стабілізаційних заходів після звільнення району.

“Підкреслюю – наявність ряси і кадила не є обтяжуючою обставиною, але вони також жодним чином не звільняють зрадників від законного покарання. Тож вирок суду – ще один чіткий сигнал усім колаборантам”, – підкреслив голова СБУ, генерал-майор Василь Малюк. 

Суд визнав зловмисника винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Йому призначили покарання – 7 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком 12 років з конфіскацією майна.

Загалом у 2022 році СБУ відкрила 52 кримінальні справи, в яких фігурують 55 священнослужителів упц мп, у т. ч. 14 архієреїв церкви. Майже 200 клірикам рпц заборонено в’їзд в Україну. Також запроваджено низку санкцій стосовно функціонерів упц мп та рпц.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору