Ужгородка

Новини Закарпаття

Площі під гречкою на Львівщині цьогоріч зростуть ще на 22%

Як повідомила пресслужба Львівської ОВА, у 2022 році Львівщина зібрала майже 7,5 тис. тонн гречки. Це вдвічі більше ніж торік. Найбільший за всю історію незалежності України врожай гречки в області вдалось зібрати завдяки поєднанню двох факторів: зростання врожайності на 23% до 12,3 ц/га та збільшення посівних площ на 62% до 6 тис. га.

“Стимулом для розширення площ під гречкою стала зміна ринковою кон’юнктури. Раніше на ринку України значну частину пропозиції складала імпортна гречка. Торік обсяг імпорту скоротився, внаслідок чого ціни суттєво зросли. Львівські виробники одразу відреагували на звільнення цієї “ніші” і ще в минулому році встигли розширити площі. У цьому році ми сподіваємось побачити чергове зростання обсягів виробництва за рахунок більших площі та кращої врожайності”, –  розповідає Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку.

Професійним вирощуванням гречки в області займаються близько 150 аграріїв.

Як повідомила Тетяна Гетьман, департамент цього року і надалі стимулюватиме виробників збільшувати площі під гречкою через Комплексну програму підтримки аграрного сектору регіону, яка вже розпочала свою дію. У межах цієї програми з обласного бюджету аграрії можуть відшкодувати до 50% вартості високорепродукційного насіння гречки не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду.

Детальніше з умовами участі у програмі, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням.

У разі виникнення додаткових запитань, в ОВА кажуть звертатись за номерами: (032) 255-50-62, (066) 718-09-18 або на електронну адресу департаменту [email protected]

Нагадаємо, НААН дослідила, де в Україні ростуть найсмачніші яблука.

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору