Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні зменшили штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

Окрім цього, продовжено терміни реєстрації податкових накладних на 3-5 днів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон (№8079), яким зменшуються в кілька разів суми штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до них, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Є зміни про покращення ситуації з податковими накладними: зменшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в 2-5 разів (з 10-20-30-40-50% до 2-5-10-15-25% суми ПДВ), продовження часу роботи електронних сервісів для реєстрації накладних з 08:00 до 20:00, — уточнив він.

На період дії в Україні воєнного стану та протягом шести місяців після його скасування за порушення платниками податків ПДВ граничного строку реєстрації ПН/РК встановлюються такі розміри штрафів:

  • 2% суми ПДВ — у разі порушення строку до 15 календарних днів;
  • 5% — за порушення строку від 16 до 30 днів;
  • 10% — від 31 до 60 днів;
  • 15% — від 61 до 365 днів;
  • 25% — на 366 і більше календарних днів.

Окрім цього, продовжено терміни реєстрації податкових накладних на 3-5 днів.

Операційний день для реєстрації ПН/розрахунків корегування подовжено з 00:00 до 24:00. Якщо у визначені терміни платнику не надходить квитанція з рішенням, ПН автоматично реєструється в Єдиному реєстрі, додав депутат.

Читайте також: Збитки українського бізнесу за час війни сягнули 13 мільярдів доларів – KSE

Підписаний президентом закон також відновлює законодавчу норму про те, що платниками єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування в умовах воєнного стану (зокрема, ставку цього податку у розмірі 2% доходу), не можуть бути суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей, парі (букмекерське парі, парі тоталізатора).

Нагадаємо, на сьогодні повністю відновили роботу 54% компаній – членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА), ще 46% – працюють з певними обмеженнями.

Міністерство економіки України пропонує скасувати 47% інструментів державного регулювання: дозволів, ліцензій, декларацій погоджень.

Через війну та частково – невизначеність перспектив реалізації податкової реформи в Україні темпи релокації підприємств за кордон значно перевищують показники внутрішнього переміщення.

Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору