Ужгородка

Новини Закарпаття

Польща розглядає питання передачі Україні своїх МіГ-29

Польща має намір опрацювати можливість спрямування в Україну бойових літаків радянського виробництва МіГ-29, які має на озброєнні своєї армії, а також долучитися до широкої “авіаційної коаліції” з надання нашим захисникам американських винищувачів F-16 у разі формування такої. Про це заявив польський президент Анджей Дуда в інтерв’ю “Укрінформу“.

Він пояснив, що навчання українських пілотів для керування літаками F-16 буде “довготривалим процесом”, який займе “довгих місяців”, якщо розглядати це питання без емоцій. Лідер Польщі не сумнівається в цьому.

Водночас, радянські винищувачі МіГ-29 чи моделі Су наші бійці могли б почати використовувати “практично відразу”.

“Насправді, вони могли б на них просто відразу полетіти додому. Тому, без сумніву, якщо буде передано літаки MіГ-29, вони зможуть негайно посилити захист України, і це дуже важливо. Звісно, дуже мало країн НАТО мають літаки МіГ. У нас ще є кілька таких літаків, і ми розглядатимемо це питання”, – зазначив Дуда.

Він також вказав на іншу проблему в питанні відправки нашій державі F-16 саме з боку Польщі, повторивши, що в його держави таких винищувачів “просто замало, зважаючи на масштаби й загальний потенціал країни”. Наразі польські війська чекають на прибуття F-35 і FA-50, закуплених у Сполучених Штатів Америки й Південної Кореї.

“Для нас це складний момент, адже ми самі очікуємо на літаки. Якщо серед країн НАТО буде створено широку “авіаційну коаліцію”, то ми, безумовно, також приєднаємося до неї. Але рішення, за якою формулою це відбудеться, ми маємо обговорити з нашими союзниками”, – підсумував Анджей Дуда.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору