Ужгородка

Новини Закарпаття

Предки нині відомої голлівудської акторки були січовими стрільцями і поручниками армії УНР

На світлині – батьки Кетрін Вінник: Леся та Роман у день шлюбу.

.

Кетрін Винник є мабуть, одним із уособлень європейськості на американському континенті: розкішна, мудра і незалежна. За її участі – десятки кінострічок світового рівня. Їй особисто Стівен Кінг запропонував знятися в екранізації його книг “Темна вежа”.

А, ще перед тим, Кетрін Винник виступила в ролі Лаґерти – володарки Норвегії і першої дружини вікінга Рагнара Лодброка у всесвітньовідомому серіалі “Вікінги”.

.

Мало хто знає, що дідусем Кетрін Винник по батьковій лінії, був січовий стрілець Володимир Винницький зі Старого Самбора на Львівщині (народився 1902 року; інша частина родини мешкала в Болехові, неподалік Долини). А прадідом Кетрін Винник був поручник 1-ої Запорізької дивізії армії УНР. У 1940-их роках, із початком радянських репресій, родина Винницьких виїхала з Львівщини спершу до Німеччини, де народилися її батьки – Роман і Леся, а згодом – до Канади.

.

Сама ж Кетрін Винник яка, у той час була просто Катериною Анною Винницькою, народилася 17 грудня 1977 року у місті Етобіко біля Торонто. Щоб не переповідати загальновідоме з її біографії, виділю цікаве:

.

– з семи років Катруся почала займатися бойовими мистецтвами;

.

– у 13 років отримала свій перший чорний пояс (3-й дан) з тхеквондо;

.

– у 16 років записалася у Школу бойових мистецтв, а у 21 – стала там викладати;

.

– у рідному Торонто Катерина стала лідером “Пласту” і там же започаткувала власну школу бойових мистецтв;

.

– на чемпіонаті Канади з тхеквондо 20-річна Кетрін Винник завоювала срібну медаль, згодом отримала ліцензію охоронця і … потрапила на знімальні майданчики кіностудій, попутно консультуючи різних кінозірок і знаменитостей.

Сьогодні через свою зайнятість а, деколи, через банальне лінивство, ми не так часто відслідковуємо долю наших співкровних земляків, які там – за океаном – стали неабиякими знаменитостями, несучи між народів свій талант, який генетично закорінений у нашій українській Галичині…

Микола Бандрівський

Джерело

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору