Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні збільшилися запаси основних сільгоспкультур у 4,8 раза

Ключова проблема експорту – блокада портів, адже до 95% всього агроекспорту здійснювалося  морськими шляхами. З кінця лютого 2022 року заблоковано фактично всі порти окрім дунайських.

Через військове вторгнення в Україні у 4,8 раза збільшилися  кінцеві запаси основних сільгоспкультур на внутрішньому ринку. Про це мовиться у матеріалі на АgroРolit.com, у якому представлений детальний аналіз ринку із щорічного інфографічного довідника “Агробізнес України під час війни”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ключова проблема експорту – блокада портів, адже до 95% всього агроекспорту здійснювалося  морськими шляхами. З кінця лютого 2022 року заблоковано фактично всі порти окрім дунайських. Частково проблему вирішила “зернова угода” за посередництва ООН та Туреччини, однак порти Миколаєва залишаються заблокованими.

Також 18,2 млн т зернових вантажів відправлено “Укрзалізницею” в експортному напрямку з березня 2022 року.

Зерновим коридором в основному експортувалися: кукурудза, пшениця, соняшникова олія, шрот, ячмінь, ріпак, соя.

Нагадаємо, олійна потрібна переробникам, а також європейським імпортерам. Але переробники очікують передусім на великі партії, від 1000 тонн.

В українських портах з середини жовтня спостерігається зниження закупівельних цін на насіння соняшнику. Розвитку цієї ситуації сприяло зростання кількості пропозицій насіння соняшнику внаслідок просування збиральних робіт та очікувань скорочення об’ємів перероблення насіння соняшнику заводами на тлі режиму енергоощадження в Україні.

З початку вересня в Україні спостерігалося поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість сільгоспвиробників вважали за доцільне стримувати продаж даної культури, плануючи реалізувати її пізніше за вищими цінами.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору