Ужгородка

Новини Закарпаття

З початку 2023 року про підозру повідомили понад 30 освітянам-колаборантам

Зрадників, які допомагають агресору запроваджувати російські програми «освіти» викрили в окупованих районах півдня та сходу України, повідомляє СБУ.

Серед них – керівники створених російськими окупантами «відділів освіти», а також директори захоплених українських шкіл та ліцеїв.

У звільненому Херсоні викрили очільниць двох середніх навчальних закладів, які знищили українські підручники та нав’язували кремлівське бачення історії України.

Також вони змушували вчителів проводити заняття російською мовою за програмами країни-агресора. У разі відмови – погрожували «повідомити» до окупаційних органів та залякували переслідуваннями з боку рашистів.

А у тимчасово захопленому Сєверодонецьку ідентифікували очільницю місцевого «відділу освіти» терористичної організації «лнр». З початку вересня минулого року вона активно «відновлювала» роботу освітніх інституцій на користь рф. 

Для цього закликала місцевих педагогів підтримати російських загарбників та влаштовуватись викладачами у підконтрольні їм школи. У разі згоди обіцяла лояльне відношення окупантів та «зарплату» у російських рублях.

Крім того, викрили керівницю «районного управління освіти Новопсковського району лнр», яка періодично організовує поїздки вчителів на «курси переформатування» до російського міста Воронеж.

Наразі цим та іншим фігурантам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору