Ужгородка

Новини Закарпаття

У Білому Домі розкрили деталі візиту Байдена до Києва

Про це написав журналіст “Голосу Америки” Остап Яриш. 

“Візит Байдена в Україну дійсно безпрецедентний. Вперше президент США відвідав столицю охопленої війною країни, де нема американського військового контингенту. Також у Києві була порівняно невелика команда посольства. Тому така поїздка вимагала ретельного зважування всіх ризиків”, – пише журналіст. 

Яриш зазначає, що у Білому домі розглядали варіант короткого перетину кордону протягом візиту до Польщі, або ж поїздку до Львова. Втім, Байден наполіг саме на відвідинах Києва. 

Попри багатомісячну підготовку, фінальне рішення про візит ухвалили лише в п’ятницю. В адміністрації США про плани знали лише декілька людей.

“Щоб усе вдалось, потрібно було напустити трохи туману”, – пише Яриш. 

У неділю ввечері Білий дім оприлюднив розклад президента на наступний день. Згідно з ним, Джо Байден мав вирушити до Варшави о 18:40 в понеділок. Насправді ж, на момент оприлюднення розкладу президент вже приземлився у Європі.

Літак Байдена покинув США о 4:15 ранку в неділю. Прибувши того ж вечора на американську авіабазу “Рамштайн” у Німеччині, президент вирушив до Жешува, звідти до Перемишля, а потім — 10-годинним поїздом до Києва.  

Щоб убезпечитись від витоку інформації, супровід обмежили до мінімуму. На борту була лише невелика команда радників, медики, охоронці Секретної Служби, а також двоє журналістів — WSJ та AP, яких повідомили про поїздку в п’ятницю. 

Журналісти мусили заприсягтись зберігати таємницю, а при посадці на літак — здати свої телефони. Додаткові деталі їм вислали на e-mail із темою “Інструкції щодо прибуття на турнір з гольфу”.

З метою “уникнення конфлікту”, у Білому домі вирішили повідомили про плани Байдена також росію. Це зробили за кілька годин до його відльоту. В раді з нацбезпеки відмовились говорити більше про те, якою саме була реакція росіян.

У Києві Байден провів близько 6 годин. В столиці ввели найвищі заходи безпеки, а журналістам із супроводу заборонили повідомляти про пересування президента в реальному часі. 

“Видихнути з полегшенням вони змогли, коли Байден перетнув польський кордон — також на поїзді”, – підсумував Яриш. 

Нагадаємо, 20 лютого, несподівано, президент США Джо Байден прибув до Києва. Під час візиту він оголосив про виділення Україні пакету військової допомоги на $500 млн.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору