Ужгородка

Новини Закарпаття

Виробник кизилу зводить новий переробний завод на Запоріжжі

Сад та виробничі потужності підприємства зараз перебувають на окупованій території, тому компанії доводиться працювати із залишками врожаю 2021 року

Компанія Famberry, яка вирощує найбільший у Європі органічний кизиловий сад, розвиває власне перероблення та виготовляє варення, компоти, а також сублімований кизил, зазначила співвласниця підприємства Єлизавета Ольшанська в ексклюзивному коментарі “Ягідник”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сад та виробничі потужності підприємства зараз перебувають на окупованій території, тому компанії доводиться працювати із залишками врожаю 2021 року.

Зараз усі ми живемо сьогоднішнім днем, тому я вважаю, що попри все варто розвивати власну переробку та виготовляти продукцію. Адже війна війною, а люди хочуть чогось смачного та корисного, — наголосила Ольшанська.

Нещодавно розпочалося будівництво нового підприємства в Запоріжжі, адже попереднє зараз перебуває в окупації, й невідомо, в якому стані воно буде після нашої перемоги. Тож зараз компанія будує нову морозильну камеру та невелике переробне підприємство, щоб самостійно виготовляти варення, джеми, компоти та пастилу.

Планується повний ланцюжок виробництва, скоріш за все, підприємство надаватиме складські, а також послуги із заморожування, тому наразі шукає нові технології.

Водночас заморожену ягоду Famberry продає оптом по Україні за 96 грн/кг, а на експорт — 110 грн/кг.

Також господарство експортує продукцію до Молдови та Польщі. Були продажі ще до Ізраїлю, але через блокування портів вони тимчасово призупинені.

Нагадаємо, господарство повного циклу Famberry, що розташоване у Запорізькій області має намір постачати кизил на ринок Румунії.

Вирощувати кизил невеликими обсягами – на 1-2 га невигідно. Тому що не вдасться сформувати експортну партію – ділиться секретами вирощування не досить популярної в Україні промислової ягоди фермер Сергій Малявкін.

7 травня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження “Про схвалення основних (стратегічних) напрямів діяльності банків державного сектору на період воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки”. Прийняте рішення визначає ключові цілі та напрями діяльності банків державного сектору, запроваджує моніторинг потенційних загроз національній безпеці України та заходи їх нейтралізації.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування. 

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору