Ужгородка

Новини Закарпаття

“Укрзалізниця” планує дерусифікувати об’єкти залізничного транспорту

Про це повідомляє пресслужба “Укрзалізниці”.

За мету мають позбутися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту. Це стосуватиметься радянських назв залізниць, позначок кілометражу, сигнальних позначок, барельєфів, назв станцій, написів на вагонах тощо.

“Настав час назавжди позбутися радянського та імперського минулого, викинути на смітник історії все, що нас повʼязує з росією — окупантом та ворогом, що намагається знищити Україну. Настав час повністю українізувати залізницю”, – зазначили в “Укрзалізниці”. 

Крім того, планують запровадити квитки, які відповідатимуть міжнародним стандартам. 

“Скоро ви не побачите на українських залізничних квитках написів російською мовою, як того вимагають застарілі нормативні акти. Вважаємо більш коректним варіантом їх дублювання загальновизнаною міжнародною мовою — англійською”, – додали у пресслужбі. 

Що вже зроблено:

  • вивчено юридичні та технічні аспекти; 
  • опрацьовано інформацію про об’єкти, що потребують українізації;
  • створено комплексну програму українізації залізниці.

“Так, це буде велика робота, до проведення якої ми вже готові. Але ж і ефект від неї однозначно вартий і ціни, і зусиль. І її навіть порівняти не можна з ціною, яку всі ми платимо сьогодні за остаточне “прощавай, росіє”, – прокоментував в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишін.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору