Ужгородка

Новини Закарпаття

Місія ООН задокументувала загибель понад восьми тисяч цивільних через агресію рф в Україні

Моніторингова місія ООН в Україні задокументувала загибель щонайменше 8 006 цивільних людей і поранення 13 287 протягом останніх 12 місяців внаслідок повномасштабної війни, яку почала росія. Серед них 487 загиблих і 954 поранених дітей. Про це повідомляє “Радіо Свобода”. 

“Ці цифри, що ми оприлюднюємо сьогодні, демонструють втрати й страждання, яких зазнали люди від початку збройного нападу росії 24 лютого минулого року; страждання, які я бачив на власні очі, коли відвідав Україну в грудні. І наші дані – це лише верхівка айсберга. Страждання цивільного населення є нестерпним”, – заявив 21 лютого верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

Він зауважив, що зусилля, спрямовані на встановлення відповідальності й правосуддя за порушення міжнародного права, мають бути посилені та поглиблені. Крім того, в ООН наголосили на важливості того, щоби жертви могли отримати доступ до репарацій і практичної допомоги, якої вони гостро потребують, не чекаючи на результати офіційних судових проваджень.

В Управлінні верховного комісара ООН із прав людини вказують на те, що більшість зафіксованих втрат спричинені застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетними та авіаударами.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору