Ужгородка

Новини Закарпаття

Поліція Польщі таємно займалась розмінуванням Київської області

Протягом п’яти місяців 98 польських поліцейських брали участь у надсекретній місії в Україні та займалися розмінуванням територій, звільнених від росіян.

Про це пише Wirtualna Polska.

Видання повідомило, що мало відомості про секретну місію польської поліції в Україні вже кілька місяців. Проте заради безпеки її учасників не повідомляло про неї доти, доки не отримало офіційне підтвердження з Головного управління поліції, що всі польські поліцейські перетнули кордон і перебувають у безпеці на території країни.

Місія розпочалася після торішнього звернення українців до членів групи ATLAS – поліцейської оперативної групи, що об’єднує спеціальні контртерористичні підрозділи Європейського Союзу.

Україна просила направити піротехніків для проведення робіт із розмінування території країни. Йшлося про ті місця, звідки були витіснені окупанти і куди не можна було повернутися, оскільки вони були заміновані або небезпечні з інших причин. 

Видання повідомляє, що в України не було достатньої кількості саперів, аби швидко провести розмінування. А військові сапери з країн НАТО допомогти не могли, оскільки росія могла оцінити це як провокацію. Єдиним варіантом залишалась допомога поліцейських піротехніків. 

З усіх членів групи ATLAS на заклик українців відгукнулася тільки Польща. Інші країни вважали місію в країні, що воює, занадто небезпечною.

Влітку 2022 року рішенням міністра внутрішніх справ і адміністрації створили Гуманітарний контингент поліції, що складався зі співробітників самостійних антитерористичних підрозділів поліції. В Україну вирушили тільки добровольці.

До групи увійшли піротехніки, медики та члени бойових груп, завданням яких був захист членів польської місії. Співробітники поліції також узяли із собою двох собак, навчених виявленню вибухових речовин.

Спочатку місія мала тривати три місяці. Однак у грудні її було продовжено ще на два. Польські поліцейські працювали в Київській області: одним із перших завдань піротехніків було розчищення території одного з аеропортів під Києвом.

Під Києвом польські піротехніки також знешкодили пастки, які росіяни залишили в покинутих будівлях, залишки розбомблених складів зброї, які росіяни мали використати під час штурму української столиці.

Загалом поляки знешкодили 2000 небезпечних предметів. Також вони очистили дороги та поля від протитанкових і протипіхотних мін. За майже п’ять місяців роботи жоден із польських поліцейських не постраждав.

Нещодавно в штаб-квартирі поліції ухвалили рішення про припинення місії. На це вплинула, зокрема, розвідувальна інформація про запланований наступ росії. Тож у середу, 22 лютого, всі члени польського контингенту повернулися до Польщі.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору