Ужгородка

Новини Закарпаття

Експорт польської цибулі в Україну зріс у 24 рази

Про це йдеться у звіті Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі, пише AgroTimes. 

Зазначається, що за 11 місяців 2022 року спостерігалося зростання обсягів експорту цибулі з Польщі. Згідно з попередніми даними Міністерства фінансів Польщі, з січня по листопад 2022 року з Польщі було експортовано 189 тис. тонн цибулі, що на 42% більше, ніж за аналогічний період 2021 року, в основному в результаті значного (у 24 рази) збільшення експорту цибулі в Україну (54 тис. тонн, 28% від обсягу експорту).

Не зважаючи на значну ринкову пропозицію завдяки гарному внутрішньому врожаю у Польщі 2022 року, ціни на цибулю характеризуються потужним темпом зростання, який спостерігається з середини серпня 2022 року.

За даними Міністерства сільського господарства Польщі, чиста закупівельна ціна цибулі в Польщі в період із середини серпня 2022 року до останнього тижня січня 2023 року зросла з 1,37 злотих/кг до 2,79 злотих/кг, тобто більш ніж удвічі. Рівень закупівельних цін на цибулю в останній тиждень січня 2023 р. був майже в 3,5 раза вищим, ніж попереднього року.

“Причиною такого значного зростання закупівельних цін на цибулю в Польщі за останні 5 місяців є підвищений експортний попит з України, викликаний меншим урожаєм внаслідок бойових дій на території цієї країни та обмеженим збором у деяких країнах ЄС внаслідок посухи”, – роблять висновок у Мінсільгоспі Польщі.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору