Ужгородка

Новини Закарпаття

У Києві до 15 років засудили бойовика “днр”, який після обміну знову потрапив у полон

Про ув’язнення уродженця Донеччини Руслана Вяльшина повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 10 лютого. Чоловіка визнали винним у державній зраді в умовах воєнного стану та в участі у незаконних збройних формуваннях.

За матеріалами справи, 27 липня 2022 року Вяльшин добровільно прибув до «військового комісаріату днр» і добровільно мобілізувався. Чоловіка призначили стрілком 1 стрілкового відділення 1 взводу 3 роти 1135 батальйону «1-ї окремої мотострілецької Словʼянської бригади донецької народної республіки». 

Вранці наступного дня Вяльшина зайняв позиції в селі Марʼїнка, Покровського району, Донецької області. Протягом двох місяців обвинувачений служив на цій позиці. Наприкінці серпня підрозділ, в якому був чоловік, передислокували до сусіднього села Олександрівка.

3 вересня 2022 року 10 бойовиків «днр», включно з Вяльшиним, зайняли позицію у лісосмузі у 8-ми кілометрах від села Марʼїнка. Наступного дня солдат потрапив у полон.

За рішенням суду Вяльшину призначили 15 років увʼязнення з конфіскацією майна.

Проте, з вироку відомо, що у 2018-му Вяльшина вже затримували та судили за участь у терористичній організації.

До лав «днр» він долучився ще у 2015 році, підписавши контракт про проходження служби в «народній міліції». Його розподілили на посаду механіка-водія, але через конфлікт із командиром роти чоловік звільнився на початку 2016-го. 

Вяльшин вернувся на службу в інший підрозділ «народної міліції днр» наприкінці 2017 року на аналогічну посаду. 20 квітня 2018-го його взяли у полон ЗСУ.

У серпні 2018-го суд засудив Вяльшина до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 27 грудня 2019 президент України помилував його, щоб обміняти на громадян, які перебувають у полоні росії та так званих «л/днр».

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору