Ужгородка

Новини Закарпаття

Садівництво допомагає уникнути психологічних захворювань – дослідження

Результати дослідження дають конкретні докази того, що громадське садівництво може відігравати важливу роль у профілактиці раку, хронічних захворювань і психічних розладів

У переважної більшості, хто працює в саду, значно знижується рівень стресу, тривожності та ризик розвитку психічних захворювань. Про це свідчать дані першого в історії рандомізованого, контрольованого дослідження громадського садівництва, пише SEEDS.

Нове дослідження, проведене в сім’ях із низьким рівнем доходу, показало, що у садівників, які брали участь у дослідженні в стані стресу і тривоги, спостерігалося найбільше зниження рівня психічного здоров’я.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ці результати дають конкретні докази того, що громадське садівництво може відігравати важливу роль у профілактиці раку, хронічних захворювань і психічних розладів, — сказала старша авторка дослідження і професорка кафедри екологічних досліджень Університету Колорадо в Боулдері Джилл Літт. Куди б ви не пішли, люди кажуть, що в садівництві є щось таке, що допомагає їм почуватися краще.

У дослідженні взяли участь близько 300 садівників-початківців, середній вік яких становив 41 рік.

Половина була віднесена до групи садівників-громадських діячів і отримала безплатну садову ділянку, кілька насінин, вступний курс садівництва та партнера по дослідженню. Інша половина була віднесена до контрольної групи. Обидві групи регулярно заповнювали анкети про своє харчування, психічне здоров’я та розміри тіла.

Через два сезони група садівників щодня споживала на сім відсотків більше клітковини, ніж контрольна група, передає Еpochtimes.com.ua.

Збільшення кількості клітковини на один грам може мати великий позитивний вплив на здоров’я, — пояснив співавтор дослідження, директор програми з профілактики та боротьби з раком Університету Південної Кароліни Джеймс Хеберт.

Волокно має глибокий вплив на запальні та імунні реакції, впливаючи на все — від метаболізму їжі до здоров’я мікробіома кишківника і сприйнятливості до діабету та деяких видів раку, зазначили дослідники.

Професорка Літт зауважила, що громадське садівництво має величезне значення і навіть рятує життя, особливо для іммігрантів із низьким рівнем доходу, які живуть у квартирах. Дослідження садівників було опубліковано 4 січня в журналі Lancet Planetary Health.

Нагадаємо, будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

У Мінагрополітики роз’яснили умови надання підприємцям грантів для створення та розвитку теплиць.

Кабмін спрямує кошти аграріям на створення садів і теплиць у межах проєкту “єРобота”. Гранти будуть безповоротними.

Кабінет міністрів запустив 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Так звані “прозорі” сонячні батареї, створені дослідниками Єврейського університету (Hebrew University), пропускають до рослин лише необхідну кількість світла, а решта перетворюється на електрику, яку можна використовувати з іншою метою.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору