Ужгородка

Новини Закарпаття

У Варшаві тисячі людей зібралися на акцію протесту під посольством росії

У Варшаві в п’ятницю вечері декілька тисяч людей у першу річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну зібралися під посольством росії, передає “Укрінформ”.

Як підкреслила лідерка варшавського Євромайдану Наталка Панченко, усі мають пам’ятати, що сьогодні минає не 365 днів війни, а вісім років і 365 днів війни. Вона подякувала усім полякам, що у війні росії проти України, що “вони обрали бути на боці України, на боці переможця”.

“Росіяни думали завоювати Україну за три дні, а пройшов вже рік. Україна була, Україна є, Україна буде завдяки Збройним силам України, завдяки сміливості українського народу та допомоги наших друзів”,- підкреслила Панченко.

Голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Мирослав Скірка, звернув увагу, що як понад 100 років тому вояки УНР допомагали побороти під Варшавою російську комуністичну навалу, так і сьогодні поляки стоять пліч-о-пліч з українцями у війні з російським агресором.

Польський публіцист, ініціатор збору коштів на польський Байрактар для України Славомір Сєраковський під час акції повідомив, що кошти, які вдалося зібрати в Польщі, буде розподілено на декілька проєктів в інтересах ЗСУ. Зокрема, за ці кошти буде створено сучасний мобільний навчальний центр в Україні, в якому навчатимуться 600 українських військовослужбовців.

Під час акції протесту люди скандували гасла “Слава ЗСУ”, “путіну – Нюрнберг”, “Слава Україні – Героям Слава”, “Путін – ху..ло” тощо. Вони тримали в руках численні плакати проти російської агресії, а також плакати з іменами загиблих у війні, розв’язаній росією проти України. Учасники акції розгорнули велетенський синьо-жовтий прапор, заспівали гімн України і вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих.

Після цього учасники акції сформували колону і вирушили до польського парламенту повз Президентський палац “Бельведер” і Раду міністрів Польщі, аби подякувати польським законодавцям та урядовцям за підтримку України у війні з російським агресором.

Додамо, що у тридцяти країнах світу в річницю вторгнення рф відбулися акції та мітинги на підтримку України.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору