Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні знижується попит на ранні сорти картоплі

Відмічаються тенденції до зменшення попиту на дуже ранні сорти та сорти з білим м’якушем, оскільки Херсонщина була найбільшим ринком для надранньої картоплі, а Східна Україна формувала попит на картоплю з білим м’якушем

Через окупацію лівобережжя Херсонщини, де вирощувалась значна частка ранньої картоплі, та закриття чипсових заводів зменшилося й виробництво картоплі цих видів, передає EastFruit. Загалом фермери скорочують площі під картоплею, окрім ряду чернігівських виробників, які через окупацію змушені були пропустити сезон 2022 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Директор насіннєвої компанії  HZPC Ukraine Ігор Чечітко зазначив, що з міграцією населення, розширенням посадок картоплі на присадибних ділянках, досить сприятливими погодними умовами, маємо значний урожай картоплі та низьку ціну на неї.

З урахуванням ситуації, наша компанія HZPC Ukraine зменшила площі репродукування картоплі в Україні. В цілому, відмічаються тенденції до зменшення попиту на дуже ранні сорти та сорти з білим м’якушем, оскільки Херсонщина була найбільшим ринком для надранньої картоплі, а Східна Україна формувала попит на картоплю з білим м’якушем. Істотно зменшився ринок картоплі на перероблення. Фабрика Pepsico не працює. Інші переробні підприємства зменшили власні потужності. Більшість аграріїв є реалістами, тож у цілому є тенденція до зменшення площі під картоплею, – зазначив експерт.

Низка виробників Чернігівщини, які не мали можливості посадити картоплю в 2022 році після деокупації, цього сезону планують її вирощувати.

Нагадаємо, настрої виробників картоплі на початок сезону можна охарактеризувати одним словом — невизначеність.

Британські фермери починають відмовлятися від вирощування картоплі, що призводить до прогнозів підвищення цін та нестачі картоплі для британських споживачів.

На одного жителя РБ припадає 178,3 кг картоплі на рік – це найбільший обсяг споживання у світі. Українець споживає 131,3 кг картоплі на рік – друге місце у світі.

Інститут Джеймса Хаттона (JHI) в Інвергоурі (Шотландія) минулого тижня оприлюднив результати революційного фермерського випробування сортів картоплі, стійких до картопляних цистоподібних нематод (Potato Cyst Nematode, PCN).

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору