Ужгородка

Новини Закарпаття

Сербія і Косово прийняли угоду ЄС щодо примирення

Як пише Deep State, після зустрічі опублікували Пропозицію ЄС — “Угода про шлях до нормалізації між Косово та Сербією”. Договір містить дуже цікаві умови, наприклад:

Ст. 1.

“Сторони розвиватимуть між собою нормальні, добросусідські відносини на основі рівноправності. Обидві Сторони взаємно визнають свої відповідні документи та національну символіку, включаючи паспорти, дипломи, номерні знаки та митні печатки.”

Ст. 2.

“Обидві Сторони керуватимуться цілями та принципами, викладеними в Статуті Організації Об’єднаних Націй, особливо принципами суверенної рівності всіх держав, поваги до їх незалежності, автономії та територіальної цілісності, права на самовизначення, захисту прав людини і не-дискримінації.

Ст. 4.

“Сторони виходять з припущення, що жодна з двох не може представляти іншу в міжнародній сфері або діяти від її імені. Сербія не заперечуватиме проти членства Косова в будь-якій міжнародній організації”.

Ст. 7.

“Сторони офіційно закріплять статус Сербської Православної Церкви в Косово та забезпечать надійний рівень захисту об’єктів сербської релігійної та культурної спадщини відповідно до існуючих європейських моделей”.

На зустрічі, що пройшла 27 лютого у Брюсселі, документ договору підписаний не був, однак сторони дійшли згоди щодо його вмісту. Жозеп Боррель, представник ЄС, зазначив, що очікує підписання вже наступної зустрічі.

“Це дуже неочікувані результати переговорів після нещодавніх подій на кордонах з Косово і останніх переговорів, які закінчувалися невдоволенням і принциповими позиціями. Вучич поки не зміг нормально пояснити своїм громадянам, що сталося, а от у “сербів”, які висловлюють свої думки чистою російською вже горить дупа від вчорашніх подій. Так само цікаво, як будуть розвиватися взаємовідносини між Сербією та ЄС, і яке місце тут буде відведене для московії”, – коментують у DeepState.

“Важливо, що у повідомленні ЄС йтиметься про необхідність застосування всіх договорів. Сподіваюся, що можна досягти деяких компромісів, але боюся, що ми можемо застрягти в тому, що давно мало бути підписано та застосовано”, — сказав Вучич.

“Ця пропозиція стосується громадян Косова та Сербії, тепер дипломи з різних країн не будуть проблемою для громадян. Крім того, скоротяться всі непотрібні бюрократичні проблеми, коли йдеться про торгівлю. Йдеться і про визнання паспортів громадян обох країн, це стосується і ID-карт, і автомобільних номерів, що дасть можливість громадянам безперешкодно подорожувати. Договір може призвести до значного економічного зрушення та прогресу між двома цими країнами”, — сказав Боррель.

Нагадаємо, офіційно Україна поки не визнала незалежність Косова, хоча паспорти, видані на цій території – визнає. 22 з 27 країн-членів Європейського Союзу (81%), а США, Великобританія і Канада підтримали незалежність Косова. На території 25-ти країн світу знаходяться посольства країни

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору