Ужгородка

Новини Закарпаття

У НААН застерігають: Скидання води з Каховської ГЕС несе потенційно загрозу для Києва й сусідніх країн

Важливо мінімізувати ризики й наслідки цього скидання, оскільки під загрозою 70% населення України

Скидання росіянами води з Каховського водосховища має величезні наслідки для всього промислового комплексу України, який зосереджений у басейні Дніпра, й зокрема для населення. Тут навіть є загроза для Києва й сусідніх країн, зазначив заступник директора Інституту водних проблем та меліорації НААН Михайло Яцюк, передає trueua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Скидання води із Каховського водосховища має наслідки. Все тому, що у Дніпрі розташовані шість водосховищ, які взаємопов’язані правилами експлуатації. Потрібно розуміти, що цих найбільших українських водосховищ — Кременчуцьке й Каховське — зосереджено найбільше води. Важливо мінімізувати ризики й наслідки цього скидання, оскільки під загрозою 70% населення України. Навіть щоб убезпечити Запорізьку АЕС, нам потрібно думати, як або стабілізувати рівень води, у якийсь спосіб урегульовувати ці збитки, — пояснив експерт.

Окрім цього, наслідки спуску води із Каховського водосховища несуть й міжнародну загрозу. Це негативно відіб’ється на стані усього Чорноморського басейну.

Тут і наші сусіди можуть постраждати. Тому що токсини, які з’являться після того, як загине вся аквакультура в цьому водосховищі, а це вже почалося, почнуть розповсюджуватися й будуть загрожувати іншим країнам, — зауважив Яцюк.

Зауважимо, початок 2023 року для зимівлі водних мешканців був у межах іхтіологічних норм, проте у січні вже були зафіксовані факти загибелі риби. Причиною стало пошкодження запірних шандорів Каховської ГЕС у результаті обстрілів рф у Каховському водосховищі. Відбулася масова загибель водних біоресурсів. Це створює прямі ризики зриву весняного нересту у водоймі. Обстріли рф прибережної частини міста Херсон та акваторії Дніпра також призвели до масової загибелі товстолоба. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Збитки нанесені рибному господарству в цьому випадку орієнтовно становлять понад 390 млн грн.

Нагадаємо, Міжвідомча робоча група з питань гуманітарного розмінування під головуванням першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки України Юлії Свириденко розпочала роботу.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Збитки довкіллю від забруднення Бузького лиману соняшниковою олією, яке в жовтні сталося внаслідок атаки ворожих дронів на термінал у Миколаєві, становлять майже 40 млрд грн

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору