Ужгородка

Новини Закарпаття

УЗ має намір запустити чотири нових контейнерних потяги до країн ЄС

Перевезення зерна в контейнерах мають дуже високу динаміку росту, попри те, працює чи ні зерновий коридор

АТ “Укрзалізниця” планує у травні презентувати 4 нових контейнерних потяги до країн ЄС, повідомив член правління товариства В’ячеслав Єрьомін під час форуму Elevator 2022 у Києві, передає ЦТС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми плануємо до травня відкрити і запустити 4 контейнерних потяги. Перший буде до Гданська, другий до Відня, третій до Констанци і четвертий – до Стамбулу. Це будуть потяги із завантаженням у Києві. І буде єдина ставка по території УЗ та європейських перевізників. Ми в цьому плані працюємо. Думаю, в травні презентуємо вам графік відправлення, термін доставки та вартість, – зауважив він.

Так, перевезення зерна в контейнерах мають дуже високу динаміку росту, попри те, працює чи ні зерновий коридор. Експерт вважає, що в цьому є перспективи щодо перевезення на європейські ринки.

Своєю чергою, президент “Української зернової асоціації” Микола Горбачьов зауважив, що для контейнерних перевезень потрібна певна інфраструктура.

Перевезення в контейнерах потребує іншої інфраструктури. Наприклад, на одному з елеваторів ми не можемо навантажувати контейнери, тому що фітингова платформа дуже велика і для неї навіть треба міняти залізничні ваги. Немає такої території, на якій можна використовувати навантажувач, він дуже вимогливий до рівності поверхні. Тому буде важко налагодити відправки контейнерами, – зазначив він.

Єрьомін додав, що наразі компанія виготовляє контейнери і платформи таких моделей, які б дозволяли максимально спростити та уніфікувати з нині існуючими технологіями процеси завантаження та вивантаження зерна.

Нагадаємо, АТ “Укрзалізниця” запровадило низку заходів щодо здешевлення перевезення зерна залізничним транспортом по території України, розповів заступник директора Департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов.

У 2022 році АТ “Укрзалізниця” в умовах активних бойових дій та руйнувань залізничної інфраструктури робить усе для безперебійного процесу перевезень вантажів та росту їх обсягів. За підсумками грудня минулого року вони зросли на 23% — до 10,2 млн тонн/міс.

Раніше асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови правління АТ “Укрзалізниця” щодо перегляду фактичних ставок на користування вагонами та виставлення вагонів-зерновозів на аукціони.

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

У парку вантажних вагонів АТ “Укрзалізниця” минулого року найбільше подорожчало користування зерновозами та платформами. Натомість подешевшали піввагони, обкотишовози та думпкари. Загалом зерновози Укрзалізниці за рік подорожали вдвічі.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору