Ужгородка

Новини Закарпаття

Байден продовжив ще на рік надзвичайний стан через війну росії проти України

Про це йшлося в посланні Байдена до Конгресу, передає Білий дім.

У Байдена нагадали, що 6 березня 2014 року в Штатах було оголошено надзвичайний стан відповідно до закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження для усунення незвичайної та надзвичайної загрози нацбезпеці та зовнішній політиці Штатів. В указі йшлося про підрив демократичних процесів та інститутів в Україні, загрозу миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності.

16 березня 2014 року Штати розширили сферу дії надзвичайного стану та санкцій проти рф, а 20 березня, після окупації Криму – ще більше розширили. 19 грудня було видано ще один указ про вжиття додаткових заходів щодо боротьби з російською окупацією українського півострова.

Додаткові санкції проти рф надалі запроваджувалися у 2018 році та 21 лютого 2022-го, перед повномасштабним вторгненням росії в Україну – за “визнання” російським диктатором Володимиром Путіним тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Байден заявив, що дії рф продовжують становити незвичайну та виняткову загрозу нацбезпеці та зовнішній політиці Штатів, тому надзвичайний стан та санкції проти рф продовжено до 6 березня 2024 року.

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору