Ужгородка

Новини Закарпаття

Швейцарська технологія дозволяє зберігати яблука до кількох років

Багато сортів яблук місцевого виробництва доступні цілий рік, а щоб навесні яблуко осіннього врожаю залишалося свіжим на смак, потрібне правильне зберігання. Вирішальну роль грають температура, вологість, світло і, за певних обставин, правильні “сусіди”.

У Швейцарії яблуко є абсолютним лідером у рейтингу фруктів: кожен швейцарець з’їдає в середньому близько 16 кілограмів яблук на рік: сирих, соку або сушених. Зірка серед яблук – “Гала”, щороку швейцарські садівники збирають понад 30 тисяч тонн цього сорту. На другому місці “Голден Делішес”, на третьому – “Бребурн”. Найважливішим районом вирощування яблуні є східна Швейцарія.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Багато сортів яблук місцевого виробництва доступні цілий рік, а щоб навесні яблуко осіннього врожаю залишалося свіжим на смак, потрібне правильне зберігання. Вирішальну роль грають температура, вологість, світло і, за певних обставин, правильні “сусіди”.

У Швейцарії технології зберігання яблук доведені до можливого сьогодні ідеалу: у великих залах з відповідними холодильними камерами створено умови, що дозволяють зберігати плоди протягом кількох місяців або навіть кількох років, залежно від сорту, повідомляє Fruit-inform. Звичайно, насправді яблука рідко зберігаються понад рік, до осіннього врожаю холодильні камери повинні знову пустувати.

У Зурзеї, кантон Люцерн є такий фруктовий зал, де в контрольованих умовах зберігаються тисячі яблук.Система вибудована на чіткому обліку: під час сезону збирання врожаю кожен виробник фруктів повідомляє за 24 години, які сорти та в якій кількості мають бути зібрані та доставлені до фруктового цеху, де вони потім зберігаються у різних холодильних камерах.

У цих приміщеннях переважають низькі температури, низький рівень кисню і, навпаки, підвищений рівень СО2.

Вміст кисню, знижений до одного-трьох відсотків, підвищений вміст вуглекислого газу і температура трохи вище за нуль уповільнюють процес дозрівання яблук, а значить, їх можна зберегти максимально довго. Щосезону у фруктовому залі у Зурзеї перебуває загалом кілька тисяч тонн яблук понад 20 різних сортів.

Щоб без необхідності не турбувати глибокий сон плодів, холодильні камери повинні відкриватися знову лише на короткий час перед упаковкою та відправкою оптовикам та роздрібним торговцям для продажу. Тому розраховується попит на окремі сорти та яблука поміщаються в індивідуальні холодильні камери у відповідних кількостях. Пік споживання яблук припадає із січня до травня. Бо наприкінці року яблука конкурують з апельсинами та мандаринами, а з квітня на ринку з’являться перші літні ягоди.

Як пояснила Меггі Старк зі Швейцарської асоціації фруктів, лежачі сорти яблук можуть відносно добре зберігатися і без високотехнологічних систем кілька місяців у прохолодному, темному і не надто сухому підвалі. До них відносяться сорти “Гала”, “Джонаголд”, “Глокенапфель”, “Бребурн” та “Боскоп”.

Однак при звичайному зберіганні яблук слід пам’ятати “проблему взаємин”: яблука виділяють газ дозрівання етилен, який прискорює дозрівання сусідів, що може, наприклад, призвести до гниття капусти. Водночас цей ефект іноді використовують позитивно, для дозрівання ківі або манго природним способом.

Нагадаємо, оптові ціни на фрукти в Україні станом на кінець 2022 року були в середньому на 98% вищими, ніж на кінець 2021 року. Основна причина такого різкого зростання цін — подорожчання імпортної продукції через девальвацію гривні та підвищення вартості логістики внаслідок повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію країни.

Мережі супермаркетів працюють над забезпеченням усіх магазинів альтернативним електричним живленням, і не скрізь це будуть потужні генератори. Тому в магазинах доведеться відмовитись від деяких категорій товарів, зберігання яких потребує найбільшої кількості електроенергії.

Через відключення електроенергії в Україні ціни на продукти зростуть на 3-5 відсотків. Таке подорожчання очікуються, якщо ситуація буде такою, як зараз.

Українська молочна продукція може подорожчати на 10−15% через зростання вартості сировини та підвищення тарифів на електроенергію.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору