Ужгородка

Новини Закарпаття

На Полтавщині громадянина рф виправдали за підтримку війни

Оржицький районний суд Полтавської області визнав чоловіка невинуватим у виправдуванні збройної агресії російської федерації. Про це повідомляє “Судовий репортер” із посиланням на вирок від 27 лютого.

У грудні 2020 року громадянин рф вʼїхав на територію України для догляду за своєю матірʼю.

За версією обвинувачення, 17 березня 2022 року біля продуктового магазину в смт Новооржицьке Полтавської області росіянин у присутності місцевих жителів заперечував агресію рф проти України, говорив, що “придет путин — станет лучше”, “с 2014 года в Украине проходит гражданская война”, “с 24.02.2022 в Украине происходит освобождение Украины от нацизма российской армией”, “российской агрессии нет”, “в Украине одни бандеровцы, националисты и фашисты”, “Крым — российский”, “скоро будет российский рубль, а не гривна”.

Чоловік вину не визнав і відмовився давати показання щодо подій 17 березня 2022 року. Але далі повідомив, що розмови з односельцями того дня взагалі не було. Хоча підтверджує, що з деякими жителями селища обговорював політичні теми значно раніше.

Запитання, чи засуджує російську агресію, він залишив без відповіді. Тільки сказав, що зараз в Україні війна. Пояснити чому жителі селища дають показання проти нього, чи обмовляють його, не зміг. Обвинувачений висловив припущення, що справу було “сфабриковано” після того, як деякі місцеві жителі зняли з вікна його квартири прапор Екваторіальної Гвінеї, у якого три кольори, як і у російського прапора.

У суді виступили пʼятеро свідків, які говорили, що чули проросійські заяви обвинуваченого. Двоє із них — військовослужбовці ЗСУ і третій — в березні 2022-го був у лавах самооборони. Один зі свідків повідомив, що з вікна квартири цього чоловіка було знято якийсь прапор.

Суд звернув увагу, що обвинувачення базується виключно на показаннях свідків, які розповіли, що події відбулися в середині березня 2022 року біля магазину. Жоден зі свідків не вказав конкретної дати, коли це сталося. Також не встановлено, до якого кола осіб висловлювався обвинувачений. Із показань свідків не вдалось встановити чіткий зміст сказаного. Слова, які згідно з обвинувальним актом, були сказані, а саме, “що прийде путін та наведе порядок” не можуть, як вважає суд, взагалі розцінюватись у контексті ч. 1 ст. 436-2 КК України. В обвинуваченні зазначено, що чоловік висловлювався російською мовою, хоча всі свідки заперечили це в судовому засіданні.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору