Ужгородка

Новини Закарпаття

На Полтавщині демонтують пам’ятник радянській диверсантці Бугорській

З ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті та ГО “Деколонізація. Україна” депутати Чорнухинської селищної ради Полтавської області проголосували за усунення з публічного простору селища Чорнухи пам’ятника уродженці російського міста Курськ, радянській, російській  комуністичній диверсантці, активістці ленінського комсомолу Ленізі Бугорській, повідомили в телеграм-каналі проєкту “Деколонізація.Україна”.

Леніза Бугорська є ворогом української державності: у жовтні 1941 року була завербована НКВС УРСР і 23 квітня 1943 року у складі оперативної групи “Прапор” сталінське НКВС відправило її до заходу України з агентурною метою укоренитися в підпілля Української повстанської армії (УПА) і Організації українських націоналістів (ОУН), які вели боротьбу за незалежність України проти окупантів – гітлерівців та енкаведистів й сталіністів з армії СРСР.

Служба безпеки ОУН викрила агентку НКВС Ленізу Бугорську й стратила у 1944 році в лісі с. Балашівка поруч із хутором Антолін.

 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору