Ужгородка

Новини Закарпаття

У Львові пенсіонерку, яка агітувала за росіян у соцмережах, засудили до 5 років ув’язнення

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 2 березня.

За матеріалами справи, у період із 18 березня до 15 червня минулого року у забороненій в Україні соцмережі «Однокласники» жінка, проставляючи відмітки «класс», поширювала публікації проросійського характеру. Це зокрема зображення російських військовослужбовців, символіка воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму із літерами «Z» і «V» у кольорах державних прапорів рф і терористичної організації «днр». У публікаціях були заклики-гасла: «Молимся за вас! Храни вас Бог…», «Горжусь!», «поддерживаю», «поддержим», «низкий покпон», «герой», «герой нашого времени», «боги войны», «Добрый, отзывчивый, бесстрашный. Про таких говорят — соль земли», «поддерживаем», «наша гордость», «Светлая Память», «Сил вам, парни, и дальнейших побед!».

В іншій публікації зображено особу в міліцейській формі радянського союзу, яка нібито звертається до військовослужбовців Збройних Сил України, що потрапили в полон, словами: «Ну, граждане бендеровцы, наёмники, наркоманы и прочие пи**сы, кто на восстановление Мариуполя, шаг вперёд!». Поширення цього допису, за висновком експерта, спрямоване на розпалювання національної ненависті.

Обвинувачена — пенсіонерка, раніше несудима. У судовому засіданні вона не визнала вину, пояснила, що користується соціальною мережею «Одноклассники» із 2012 року. Жінка розповіла, що була учасником декількох проросійських груп і нібито, щоб її не виключили з групи повинна була проявляти активність і саме тому із початку повномасштабного вторгнення рф в Україну вона ставила відмітки «класс» під деякими публікаціями інших учасників. Однак переконувала, що так вона висміювала подібні твердження, «тролила» (насміхалася, хизувалася), а не підтримувала дії країни-агресора, її президента та армію. Пенсіонерка говорила, що інших відміток вона не вміє ставити, а тому проставляла відмітку «класс», а жодного умислу на підтримку російської армії та розпалювання національної ворожнечі не мала і начебто переживає за події, які відбуваються тепер в Україні.

У суді обвинувачувану допитувала експертка, яка проводила лінгвістичну експертизу. На запитання прокурора з приводу значення слова «тролити», яке використовувала обвинувачена як спосіб свого захисту, експертка пояснила, що це спосіб спілкування, ведення розмови з метою провокації, для умисного ведення суперечки, висміювання, а сама відмітка «класс», яку проставляла обвинувачена під дописами не має таких ознак, а значить підтримку, позитивне ставлення, вподобання.

Суд критично поставився до показань обвинуваченої, що вона переживає за українських військових та долю України, оскільки із листування в соцмережі з іншою особою вбачається, що вона навпаки скаржиться, а також по суті передає інформацію про місця перебування територіальної оборони у місті Самборі. Крім того, ще в вересні 2021 року обвинувачена вела листування, в якому було прохання щодо отримання нею російського громадянства.

Крім того, на противагу проросійським сайтам чи соцмережам обвинувачена не представила будь-яких інших патріотичних публікацій, які б вказували про її ставлення до української державності. Натомість жінка наводила тільки загальні вислови про свій побут, про котів, чиєсь волонтерство. На думку суду, обвинувачена так і не усвідомила, що, проставляючи позначку «класс», вона як мінімум поширювала незаконний матеріал на власній сторінці. Це щонайменше могли бачити та читати 11 її підписників, 32 друга та відвідувачі 21 групи, в якій вона брала участь.

Жінку засудили до 5 років позбавлення волі. До набрання вироком законної сили, запобіжного заходу їй не обирали з огляду на належну процесуальну поведінку.

Компʼютер, два планшети і мобільний телефон, вилучені як речові докази, конфіскують на користь держави.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору