Ужгородка

Новини Закарпаття

Карась сріблястий став лідером промислового вилову в умовах війни

Про це повідомили в Державному агентстві меліорації та рибного господарства.

Зазначається, що 99 % (9953 тонни) виловили у внутрішніх водоймах України. Зокрема:

  • 8339 тонн у водосховищах Дніпра;
  • 1309 тонн у пониззі р. Дністер з лиманом і Кучурганському водосховищі;
  • 137,1 тонни у Дніпровсько-Бузькій естуарній системі;
  • 85,4 тонни у причорноморських лиманах;
  • 65,2 тонни у р. Дунай;
  • 17,8 тонн в інших водоймах.

Вказується, що найбільше у водоймах України протягом 2022 року промисловими рибалками було виловлено карася сріблястого – 4236 тонн. Масовість цього виду зумовлена його високою адаптивністю: живе майже всюди, всеїдний, може розмножуватися декілька разів на рік і без запліднення ікринок. Крім того, здатен виживати при високих температурах, низькому рівні кисню, пересиханні водойм і навіть залишається живим у промерзаючих водоймах, закопуючись у мул.

Крім сріблястого карася, основу промислового вилову становили також інші прісноводні види водних біоресурсів: лящ – 1531 тонна, плітка – 1418 тонн, плоскирка – 691 тонна, рослиноїдні види риб – 501 тонна, інший дрібний частик – 347 тонн, судак – 301 тонна, синець – 269 тонн, короп (сазан) – 141 тонна, чехоня – 96 тонн.

Натомість промисловий вилов морських видів (рапана, тюлька, бички, шпрот, креветка та інші), які становили значну частку промислу у попередні роки, минулоріч знизився до мінімуму. Відтак, вітчизняна морська риба наразі фактично стала недоступною для наших громадян, а її замінила імпортна рибна продукція.

“Покращити ситуацію може започаткована нещодавно в країні реформа промислового рибальства. Та радикальне її виправлення можливе лише після повного звільнення усіх наших водних акваторій від військової присутності окупантів та їх наслідків”, – зазначив т. в. о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.

Держрибагентство вказує, що промислове рибальство в Азовському та Чорному морях було фактично заблоковане, за виключенням певних ділянок у межах Миколаївської та Херсонської областей. Внаслідок цього у Чорному морі добуто лише 75,8 тонн водних біоресурсів (0,9 % у порівнянні з 2021 роком), в Азовському (ще до початку повномасштабного вторгнення рф на територію України) – 24 тонни (0,5 % у порівнянні з 2021 роком).

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору