Ужгородка

Новини Закарпаття

Зведення біоетанольного заводу вартуватиме близько 30 млн євро

Все залежить від того, яка сировина переробляється та який кінцевий продукт вироблятимуть

Нині в Україні немає жодного сучасного технологічного заводу з біопереробки, водночас сировинний потенціал і потреба ринку є на 30 підприємств. Про це повідомив радник у Національній інвестиційній раді при Президенті України, президент ГС “Українська Асоціація промислових біотехнологій” Олександр Бататін під час конференції “Розвиток в Україні галузі переробки агрокультур на основі сучасних промислових біотехнологій”, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На прикладі сучасних біоетанольних проєктів, які вже почали проєктувати спеціалісти асоціації, інвестиції в завод із переробки складають не менше 30 млн євро. Все залежить від того, яка сировина переробляється та який кінцевий продукт вироблятимуть, — зазначив Бататін.

Читайте також: В Україні вироблятимуть унікальне органічне добриво із біомулу

У 2021 році фахівцями ГС “Українська Асоціація промислових біотехнологій” проведено дослідження ринку і визначено, яку агросировину потрібно переробляти для того, щоб сільське господарство мало більш економічно значний ефект для держави і було більш інвестиційно привабливим для бізнесу.

Довідка. Потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м на рік, що відповідає 25%
внутрішнього споживання газу. Високо оцінює перспективи країни Біоенергетична асоціація. За їх повідомленнями,
біометан має суттєву перевагу стосовно біогазу. Також він може використовуватися як повний аналог
природного газу. Подібний відновлювальний ресурс може врятувати планету.

Нагадаємо, за кілька тижнів в Україні запустять програму державної підтримки виробництва біоетанолу та біодизелю.

Раніше Landlord повідомляв, що перший в Україні біометан готують до продажу у ЄС.

“Чернігівгаз” видав технічні умови на підключення першого в Україні біометанового заводу агрохолдингу “Галс Агро”. Підключення підприємства до газорозподільних мереж очікується до кінця 2022 року.

2 серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову “Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем”. Це дозволило постачати біометан в мережі.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон “Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни Європи. Зокрема закон встановлює термінологію та фізико–хімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Біометан – це ринковий продукт, який не прив’язаний до чийогось настрою, корупційної складової чи курсу валюти. Тож його виробництво є досить привабливим,  проте ризики воєнного стану, проблеми з кредитуванням та відсутністю державної підтримки зупиняють серйозних інвесторів від вкладання у цю галузь.

В Україні готуються до відкриття реєстр гарантій походження у відновлюваній енергетиці для виробників біометану. Реєстр призначений для контролю походження палива, що буде постачатися в газотранспортну мережу.

7 лютого у Верховній Раді відбулися комітетські слухання щодо підтримки агросектору в 2023 році. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський наголосив, що цього року вся підтримка агросектору спрямована на покращення ліквідності аграріїв. Відповідно, буде продовжено низку програм, які успішно себе зарекомендували минулого року.

У Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Наприкінці 2023 року розпочнеться будівництво першого сучасного біоетанольного заводу в Одеській області. Його будуватимуть для енергетичної компанії “Газтранзит”. Орієнтовна сума інвестицій у проєкт становить 30-35 млн євро. Згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині, розповів керівник компанії “АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП” Олександр Бататін.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору