Ужгородка

Новини Закарпаття

Нацбанк відкликав ліцензію та ліквідував “Айбокс Банк”

Про це 7 березня повідомила пресслужба НБУ, передає “Економічна правда”. 

Регулятор ухвалив відповідне рішення про відкликання ліцензії банку та його ліквідацію з 7 березня. Зазначається, що виведення його з ринку не вплине на стабільність банківського сектору, адже частка фінустанови становила 0,1% від активів платоспроможних банків.

Банк позбавили ліцензії через систематичне порушення вимог законодавства у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення. 

А саме, банк неналежним чином перевіряв клієнтів-надавачів послуг з організації та проведення змагань зі спортивного покеру, ризик ділових відносин з якими є високим. Крім того, банк неналежно розробляв та впроваджував внутрішні документи з фінмоніторингу з урахуванням вимог законодавства, результатів національної оцінки ризиків та оцінки ризиків, притаманних його діяльності. 

Протягом останніх двох років, кажуть в НБУ, до банку неодноразово застосувалися заходи впливу через порушення у сфері фінмоніторингу: накладав штрафи, зупиняв здійснення окремих видів здійснюваних операцій (двічі), відстороняв посадових осіб від посади, видавав письмове застереження (двічі).

У НБУ наголошують, що кожен вкладник банку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі.

Акціонерами банку є Володимир Дробот (73,92% акцій) та Альона Шевцова (24,98% акцій).

Клієнтам monobank, який надавав можливість без комісій поповнювати свої картки через термінали IBOX BANK, прийшло сповіщення з проханням тимчасово користуватися іншими каналами поповнення карток готівкою.

“У зв’язку з відкликанням ліцензії у АТ “АЙБОКС БАНК”, компанія ТОВ “МЕТАПЕЙ” (оператор мережі терміналів IBOX) тимчасово не приймає поповнення на наші картки”, – йдеться у повідомленні. Тепер оператору потрібно укласти договір з іншим банком-партнером для приймання платежів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору