Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні площі виноградників зменшились на третину через війну

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради України

Обсяги виробництва садивного матеріалу винограду скоротились. Натомість Україна продовжує імпортувати вина в 10 разів більше, ніж експортувати.

“За даними Держстату у 2022 році загальна площа виноградних насаджень по всіх категоріях господарств становила 26 тисяч га виноградників, а зібрано винограду 244 тисячі тонн. У порівнянні з довоєнним 2021 роком – площі виноградників під час війни зменшились на третину. Тоді площі становили 34,7 тис. га виноградників, і зібрано винограду 264,1 тис. тонн”, – зазначив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Для південного регіону виноградарство та виноробство – ключові галузі. Зокрема, Одещина виробляє 60% від усього вина в Україні. В Одеській області розміщено 49 виноробних підприємств на яких в сезон збирання та переробки винограду працює близько 6000 осіб.

Щоб підтримати фермерів минулого року з бюджету за фінансової допомоги Світового банку для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства видали грантів на суму 322 мільйони гривень. Це дозволило створити близько 400 постійних і 9000 сезонних робочих місць.

“Цього року ми продовжуємо підтримку, адже хочемо допомогти зберегти роботу виноробів та розвивати галузь. На цей рік заплановані гранти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства – 1 мільярд гривень. В українців буде робота та продукція. Навіть у ці нелегкі часи маємо розвивати виноградарство і всю аграрну галузь в цілому. Минулий рік показав, що половина усього експорту – це якраз аграрна продукція. Тож це важливо для усієї економіки України”, – підкреслив Гайду.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору