При цьому у поляків і своєї вистачає
Польські сховища вздовж кордону забиті експортною ягодою з України. При цьому у поляків і своєї вистачає. Про це на форумі “Інстенсивний ягідник. Виклики сьогодення” розповіла Ірина Кухтіна, голова асоціації “Ягідництво України”, передає видання Agrotimes.
“Затоварені нашою ягодою й польські переробні підприємства, які співпрацюють з українськими”, – додала вона, пояснюючи, що з початку війни багато хто вивіз свої залишки до ЄС, здебільшого – до Польщі.
Щоб зберегти урожай багатьом господарствам довелося вкластись у генератори, щоб мати енергонезалежність. Також продукцію розподілили між різними складами у цілях безпеки, багато підприємств повністю перейшли до роботи у нічні зміни, наприклад, у Кременчуці.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Також Кухтіна відзначила, що проблеми з робочою силою виникали в українських ягідників в залежності від регіону – що дуже залежало від внутрішньої міграції. В деяких регіонах почали працювати нові люди – внутрішньо переміщені особи, для яких довелося проводити навчання, та деякий час ефективність праці там була трохи нижчою.
Читайте також: У Польщі аграрії протестують проти будівництва олієпроводу з України
Нагадаємо, польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію. Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.
За словами міністра сільського господарства Польщі Генрика Ковальчика, в інших країнах, таких як Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія, також є схожа проблема з надмірним імпортом зерна з України та падінням цін на зерно. А вони на біржі MATIF зараз низькі.
Міністр також повідомив, що в середині січня починає переговори з міністрами сільського господарства країн ЄС для вироблення нових рішень у сфері експорту сільськогосподарської та харчової продукції з України.
Ціни на продукти у Польщі 2023 року знову зростуть. Пік прогнозують перед Великоднем. Левова частка подорожчання спричинена цінами на українське зерно під час війни. Буханець хліба може коштувати 8-10 злотих (67- 84 грн), булочки – 5 злотих (42 грн).
Наталія Марченко
Джерело: Landlord