Ужгородка

Новини Закарпаття

У Польщі сховища заповнені експортними ягодами з України

При цьому у поляків і своєї вистачає

Польські сховища вздовж кордону забиті експортною ягодою з України. При цьому у поляків і своєї вистачає. Про це на форумі “Інстенсивний ягідник. Виклики сьогодення” розповіла Ірина Кухтіна, голова асоціації “Ягідництво України”, передає видання Agrotimes.

“Затоварені нашою ягодою й польські переробні підприємства, які співпрацюють з українськими”, – додала вона, пояснюючи, що з початку війни багато хто вивіз свої залишки до ЄС, здебільшого – до Польщі.

Щоб зберегти урожай багатьом господарствам довелося вкластись у генератори, щоб мати енергонезалежність. Також продукцію розподілили між різними складами у цілях безпеки, багато підприємств повністю перейшли до роботи у нічні зміни, наприклад, у Кременчуці.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також Кухтіна відзначила, що проблеми з робочою силою виникали в українських ягідників в залежності від регіону – що дуже залежало від внутрішньої міграції. В деяких регіонах почали працювати нові люди – внутрішньо переміщені особи, для яких довелося проводити навчання, та деякий час ефективність праці там була трохи нижчою.

Читайте також: У Польщі аграрії протестують проти будівництва олієпроводу з України

Нагадаємо, польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

За словами міністра сільського господарства Польщі Генрика Ковальчика, в інших країнах, таких як Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія, також є схожа проблема з надмірним імпортом зерна з України та падінням цін на зерно. А вони на біржі MATIF зараз низькі.

Міністр також повідомив, що в середині січня починає переговори з міністрами сільського господарства країн ЄС для вироблення нових рішень у сфері експорту сільськогосподарської та харчової продукції з України.

Ціни на продукти у Польщі 2023 року знову зростуть. Пік прогнозують перед Великоднем. Левова частка подорожчання спричинена цінами на українське зерно під час війни. Буханець хліба може коштувати 8-10 злотих (67- 84 грн), булочки – 5 злотих (42 грн).

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору