Ужгородка

Новини Закарпаття

НАБУ вимагає 20 млн грн застави для Пивоварського. У чому підозрюють ексміністра інфраструктури

НАБУ просить для ексміністра Пивоварського заставу 20 млн грн. У чому його підозрюють

Національне антикорупційне бюро просить суд застосувати до колишнього міністра інфраструктури Андрія Пивоварського запобіжний захід у вигляді застави у 20 млн грн. Про це він повідомив у Facebook.

“Вранці отримав клопотання про обрання мені запобіжного заходу у вигляді застави з додатками у трьох томах… НАБУ просить суд застосувати до мене запобіжний захід у вигляді застави в сумі 20 млн грн”, — написав ексміністр.

За версією НАБУ під час підготовки міністерством проєкту наказу про розподіл корабельного збору було допущено лобіювання інтересів одного з власників приватних причалів.

“Моя складова у скоєнні злочину полягає у виступі на засіданні Кабміну та фактично підписанні документа, який попередньо пройшов узгодження у зацікавлених (профільних) міністерствах, проголосований членами уряду на його засіданні та надалі заюстований Мін’юстом”, — пояснив Пивоварський.

Він додає, що категорично не згоден з тим, що викладено як у повідомленні про підозру, так і у клопотанні про обрання запобіжного заходу.

“Переконаний, що Вищий антикорупційний суд дасть об’єктивну та неупереджену оцінку всім обставинам справи”, – заявив Пивоварський.

НАБУ повідомило про підозру Пивоварському 22 лютого. За версією слідства, у липні 2015 року міністр разом із першим заступником Володимиром Шульмейстером забезпечив ухвалення наказу, який дозволив приватним компаніям стягувати корабельний збір у морському порту “Південний” разом із ДП “Адміністрація морських портів України” у пропорції 50:50.

За законом, стягнення такого збору є виключною прерогативою державного підприємства як користувача акваторії порту, що належить державі.

Одним із бенефіціарних власників цих приватних компаній виявився бізнесмен Олексій Федоричев, якому пізніше повідомили про підозру у корупції у ВАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”, оголосили у розшук і на якого наклали санкції.

За результатами експертизи, лише протягом 2017-2021 років через цей наказ держава недоотримала понад $30 млн.

Довідка. Андрій Пивоварський обіймав посаду міністра інфраструктури України у 2014-2016 роках. Його наступник Володимир Омелян теж був фігурантом кримінального провадження НАБУ у справі про портові збори, але суд його виправдав.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору