Ужгородка

Новини Закарпаття

У Латвії проросійського блогера оштрафували на понад €12 тисяч

Про це повідомляє TV.NET.

Служба держбезпеки Латвії розпочала кримінальний процес щодо контенту блогера Кирила Федорова 16 березня 2022 року.

Прокуратура дійшла висновку, що обвинувачений навмисне і цілеспрямовано публікував в інтернеті контент, що містить образи, стигматизацію, очорнення людей за національною ознакою, з принизливим і знущальним сенсом або спрямований на публічне виправдання, а іноді і заперечення воєнних злочинів і злочинів проти людяності та миру, скоєних росією.

Наприклад, в одному з ютуб-роликів обвинувачений виправдовував, заперечував, захищав і називав правильним російське вторгнення в Україну. Також блогер неодноразово висловлював пряму підтримку дій росії, наголошуючи, що війна відбувається з вини України і самих українців.

“Опублікований Федоровим контент створений з позицій кремля, висловлює підтримку військової могутності росії, президента росії володимира путіна, вихваляє його і використовувані ним методи”, – пише видання. 

Крім того, Федоров опублікував текст, який принижує і ображає латиський і український народи та демократичні цінності, містить дезінформацію, яка носить прямий і провокаційний, ворожий характер і спрямована проти латишів і українців.

Тож Федорову висунули обвинувачення за двома статтями Кримінального кодексу — за вчинення воєнного злочину і злочину проти людяності та миру, публічне заперечення і виправдання злочинів, а також за вчинення діяння, спрямованого на розпалювання національної та етнічної ворожнечі та оштрафували на 12 400 євро.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору