Ужгородка

Новини Закарпаття

Частину закордонних паспортів українців визнали недійсними

Про це пише “Судово-юридична газета”. 

Зокрема, на сайті Державної міграційної служби міститься сервіс перевірки дійсності документів. Деякі громадяни при перевірці виявили, що їх паспорт для виїзду за кордон є недійсним.

За словами члена Комітету ВР з питань правової політики Ігоря Фріса з лютого 2023 ухвалили рішення привести транслітерацію усіх документів до одного зразка.

“Тобто, ваші ім’я та прізвище повинно мати однакове написання латинськими літерами і у закордонному паспорті, і в ID-картці. У випадку, якщо є відмінність бодай в одній літері, документ, який був виданий першим, вважається анульованим. Так, без вашого відома.

Наприклад, якщо ви в ID картці Igor, а в закордонному паспорті Ihor, то Вам точно варто перевірити дійсність документів”, – зазначає Фріс. 

У разі виявлення розбіжностей потрібно звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу, “Паспортного сервісу” для заміни не дійсного документа.

Як виявилося, справа у постанові Кабміну від 28 жовтня 2022 р. № 1220 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України”.

Відтак, згідно з постановою паспорт для виїзду за кордон визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується, у таких випадках:

  • у разі коли він підлягає обміну у зв’язку зі зміною інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
  • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта тощо.

У разі неподання заявником протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон, документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про зміну відповідної інформації паспорт для виїзду за кордон, який підлягає обміну, визнається недійсним засобами Реєстру.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору