Ужгородка

Новини Закарпаття

Через систему “Шлях” за рік видали понад 1,2 мільйона дозволів на виїзд за кордон

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот”. 

Загалом станом на 1 березня 2023 року за “загальною процедурою” було видано понад 1,27 млн дозволів на виїзд. Переважна більшість стосується виїздів у бізнес-справах — близько 1,1 млн дозволів. Лише 170 тис. дозволів було видано на виїзд за кордон для здійснення гуманітарних місій.

Більше третини дозволів для бізнесу (близько 400 тис.) були видані з листопада минулого року до лютого включно. Що стосується виїздів “за гуманітаркою”, то у цьому випадку все більш стабільно — 70 тис. дозволів протягом останніх трьох з половиною місяців.

Наразі система видачі дозволів на виїзд за кордон не є достатньо прозорою. Так, наприклад, відсутня інформація щодо кількості людей, які порушили терміни перебування поза межами України та досі не повернулися зі своїх поїздок. Опендатабот звертався до Укртрансбезпеки та Держприкордонслужби із запитами щодо цих даних, але відповіді не отримали.

При цьому, виїзд окремих категорій осіб регламентується спеціальними правилами — серед іншого це стосується спортсменів та діячів культури. Їх особливий статус нерідко призводить до скандалів. Прикладом є нещодавня історія зі стендапером, якій виїхав за кордон за дозволом Мінкульту та вирішив не повертатись.

Зазначимо, чоловіки мають право виїхати за кордон гуманітарною місією або на потреби ЗСУ, завдяки чому поза межами України можна знаходитися протягом 30 днів. Крім того, їм дозволено виїжджати по бізнесу, наприклад для перевезення людей або вантажів — термін перебування в інших державах в такому випадку дорівнює 45 дням. Для цього треба звернутися до Мінінфраструктури або обласної військової адміністрації.

Нагадаємо, на засіданні Ставки розглянуть питання дозволів для виїзду чоловіків за кордон.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору