Ужгородка

Новини Закарпаття

Петиція про обов‘язкове статеве виховання в українських школах зібрала 25 тисяч підписів

Петицію, ініційовану 9 лютого онлайн-ресурсом “Гендер в деталях” і громадським альянсом “Політична дія жінок”, за місяць підписали понад 25 тисяч громадян. 

Авторки петиції закликають сприяти розробці програм статевого виховання дітей і молоді, які відповідатимуть найкращим світовим практикам, і у найкоротший термін впровадити їх у систему освіти України.

“В умовах величезної кількості інформаційних джерел та безмежних можливостей інтернету діти самотужки отримують доступ до відео, яке є часто викривленим і пропагує насильство. Через відсутність навичок аналізу інформації, діти сприймають усе за чисту монету і не розуміють, яку відповідальність за свої діяльність та бездіяльність вони можуть нести”, – йдеться у тексті петиції. 

Авторки вважають, що учні повинні знати про фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку, а також знати законодавство і розуміти базові принципи культури згоди.

“Статеве виховання дітей і молоді значно знижує ризики насильства, рівень злочинності, кількість підліткових вагітностей, а також підвищує вік першого статевого акту.

Закликаємо запровадити обовʼязковий курс статевого виховання, базований на культурі згоди, у початковій освіті, середній школі, а також у вищих і професійно-технічних закладах освіти”, – додають у петиції.

Зазначимо, петиція зʼявилася за кілька днів після того, як стало відомо, що у Києві група 20-річних хлопців влаштовує вечірки, де споюють і накачують наркотиками дівчат та знущаються з них.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору