Звичайно, це не вирішить усіх проблем України з газом. Однак це дозволить диверсифікувати постачання газу, підвищивши енергетичну безпеку України
Компанія Sustainable Solutions з Техасу анонсувала два проекти з постачання в Україну зрідженого газу, розповів генеральний директор компанії Еміль Пенья, передає ЦТС.
Наразі компанія вже уклала угоду про оренду плавучого термінала з прийому зрідженого газу, який планується розмістити біля узбережжя Естонії.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
В нас є два танкери для перевезення зрідженого газу, які будуть обслуговувати цей термінал. Ми готові запустити цей проєкт вже до жовтня. При цьому частину газу вже готова викупити Естонія, ще частину – Латвія. Однак більшу частину ми готові запропонувати Україні, – заявив він.
Вже наступного тижня до Х’юстона прибуде керівництво “Нафтогазу” для ведення відповідних переговорів.
Другий проєкт може бути запущений набагато раніше — протягом найближчих місяців. Він пропонує постачання зрідженого газу спеціальними вантажними автомобілями, оснащеними пристроями для регазифікації зрідженого природного газу.
Подібні перевезення досить поширені у США, хоча у Європі, наскільки відомо, такі послуги надає лише одна компанія. Наразі ми готові орендувати 10 таких машин, проте в майбутньому їхня кількість може бути збільшена, – зазначив Пенья.
Найближчим часом компанія планує розпочати стажування у Польщі водіїв щодо роботи на пристроях із газифікації. Одночасно мають намір отримати всі необхідні дозволи в ЄС та Україні.
Пенья зауважив, що звичайно, це не вирішить усіх проблем України з газом. Однак це дозволить диверсифікувати постачання газу, підвищивши енергетичну безпеку України.
Нагадаємо, турецька компанія Karpowership розглядає варіант щодо розміщення суден-електростанцій в Румунії та Молдові з метою постачання електроенергії в Україну.
Раніше німецька Siemens Energy звернулася до уряду України з пропозицією розміщення своїх плавучих електростанцій в акваторіях біля Одеси, Миколаєва й Ізмаїла.
Уряди деяких країн Євросоюзу ведуть переговори про оренду гігантських плавучих електростанцій, щоб забезпечити більше джерел енергії та задовольнити попит взимку. Про це повідомляє “Порти України”.
На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.
Війна стимулює розвиток сонячної енергетики в Україні.
Раніше повідомлялось, Україна готується до збільшення експорту електрики в ЄС.
Анна Лиса
Джерело: Landlord