Ужгородка

Новини Закарпаття

В США анонсували проєкти з постачання ЗПГ в Україну

Звичайно, це не вирішить усіх проблем України з газом. Однак це дозволить диверсифікувати постачання газу, підвищивши енергетичну безпеку України

Компанія Sustainable Solutions з Техасу анонсувала два проекти з постачання в Україну зрідженого газу, розповів генеральний директор компанії Еміль Пенья, передає ЦТС.

Наразі компанія вже уклала угоду про оренду плавучого термінала з прийому зрідженого газу, який планується розмістити біля узбережжя Естонії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В нас є два танкери для перевезення зрідженого газу, які будуть обслуговувати цей термінал. Ми готові запустити цей проєкт вже до жовтня. При цьому частину газу вже готова викупити Естонія, ще частину – Латвія. Однак більшу частину ми готові запропонувати Україні, – заявив він.

Вже наступного тижня до Х’юстона прибуде керівництво “Нафтогазу” для ведення відповідних переговорів.

Другий проєкт може бути запущений набагато раніше — протягом найближчих місяців. Він пропонує постачання зрідженого газу спеціальними вантажними автомобілями, оснащеними пристроями для регазифікації зрідженого природного газу.

Подібні перевезення досить поширені у США, хоча у Європі, наскільки відомо, такі послуги надає лише одна компанія. Наразі ми готові орендувати 10 таких машин, проте в майбутньому їхня кількість може бути збільшена, – зазначив Пенья.

Найближчим часом компанія планує розпочати стажування у Польщі водіїв щодо роботи на пристроях із газифікації. Одночасно мають намір отримати всі необхідні дозволи в ЄС та Україні.

Пенья зауважив, що звичайно, це не вирішить усіх проблем України з газом. Однак це дозволить диверсифікувати постачання газу, підвищивши енергетичну безпеку України.

Нагадаємо, турецька компанія Karpowership розглядає варіант щодо розміщення суден-електростанцій в Румунії та Молдові з метою постачання електроенергії в Україну.

Раніше німецька Siemens Energy звернулася до уряду України з пропозицією розміщення своїх плавучих електростанцій в акваторіях біля Одеси, Миколаєва й Ізмаїла.

Уряди деяких країн Євросоюзу ведуть переговори про оренду гігантських плавучих електростанцій, щоб забезпечити більше джерел енергії та задовольнити попит взимку. Про це повідомляє “Порти України”.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

Війна стимулює розвиток сонячної енергетики в Україні.

Раніше повідомлялось, Україна готується до збільшення експорту електрики в ЄС.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору